Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 485
Mam ból dupy jak sobie pomyślę, że nie dożyję tych wszystkich fajnych rzeczy, które być może przyniesie przyszłość. CRISPR CAS - edycja genów. Podróże w kosmos. Leki na wiele chorób. Bioprotezy. Wydłużenie życie człowieka i przedłużenie młodości. Przeniesienie świadomości do cyfrowego nosnika. Ciekawe co czas przyniesie. Jeśli za szmat czas ktoś znajdzie ten post i odczyta- niech mnie odszuka i sprowadzi do życia, coś Ala jak w parku jurajskim.
  • 84
@limitless93 możesz zapomnieć, Twoja świadomość zniknie z tego świata raz na zawsze na długo przed możliwością przedłużenia ludzkiej świadomości do granic możliwości czasowych (wydaje mi się, że można to zrobić tylko poprzez "kopię" myśli i mózgu do chmury danych, w razie bezpieczeństwa przechowywanej w kilku potężnych serwerowniach na różnych zimnych planetach)
  • 316
@KubaGold22 o, to ja to mam od jakiejś 1 klasy szkoły podstawowej, od kiedy uświadomiłem sobie, że umrę i nic już wtedy nie będzie dla mnie istniało. Całą noc przepłakałem wtedy xD w sumie jak sobie o tym myślę czasami to mi wracają te same uczucia. Bezsilność wobec utraty świadomości jest straszna. Najgorsze jest to, że jak mówię o tym różowej, to ona mi odpowiada, że każdy kiedyś umrze i po co
@macan: O widzisz a ja nosze w sobie takie przekonanie że po śmierci moja świadomość oddzieli się od ciała i będzie w stanie obserwować bieg wydarzeń. Nie wiem skąd mi się to wzieło bo nie jestem jakiś wierzący czy coś. Ale w ten sposób śmierć staje aię dla mnie czymś pozytywnym - odrzuceniem słabości ciała
@KubaGold22 nie musiałem. Wystarczy, że rozumiem, czym jest otaczającą nas materia. Podaj dowód na istnienie świata poza naszym, który możemy zbadać empirycznie, to zmienię zdanie. Możesz sobie wierzyć w duszki, czy tam duszę, która WIDZI, choć nie ma wzroku, która z niewiadomych powodów ogląda sobie ziemię, jedną z bilionów planet we wszechświecie, akurat teraz, a nie przed rozpoczęciem świata. Możesz też wierzyć, że ta dusza będzie oglądała dzieje ludzkości, albo całego wszechświata
@macan: Jak chcesz to zbadać empirycznie to umrzyj i daj znać. Ja to widzę tak: Tak jak człowiek nie miał pojęcia o istnieniu fal radiowych dopóki nie wynalazł ich odbiornika tak mogą istnieć inne płaszczyzny egzystencji niż tylko ta fizyczna - po prostu nie jesteśmy w stanie ich zobazcyć bo nie mamy potrzebnych narzędzi. Jeśli chcesz wierzyć że gdzieśtam jest świat harego pottera to prosze bardzo. Ja wolę wierzyć świadomość człowieka
@macan: Nasza obecna egzystencja jest ograniczona do sprawności mózgu jak obecnie posiadamy. A ten potrafi odczytywać tylko informacja ze świata fizycznego w którym egzystuje. Pozatym kto powiedział że "dusza" czy świadomość istnieje ponadczasowo? Może rodzi się wraz z ciałem które je nosi. Może ciało to tylko inkubator dla bytu niematerialnego który go zasiedla. Ale można tak sobie gdybać w nieskończoność w końcu to tylko teoria