Wpis z mikrobloga

Znacie jakieś fajne programy motywacyjne dla najlepszych pracowników w polskich firmach np korpo software housach?
(np. akcje, bonusy roczne, duże urlopy, procenty od budżetu projektu itd.?)
Naganiacz z dużego korpo na literę A. oferował mi w pakiecie samochód służbowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to chyba jedyny sensowny dodatek o jakim słyszałem w polsce.

Czy jednak zawsze jest ten szklany sufit i specjaliści w końcu idą pracować dla zachodnich firm?
Dodam że chodzi o rzeczy które da się wpisać w schemat #b2b, bo po przechodzić na UOP i brać jakieś bonusy jak będziemy na tym nadal na minusie przez podatki?

#pracait #programista15k #programowanie #b2b
  • 14
akcje

@villager: Nigdy nikt czegos takiego nie oferowal.

bonusy roczne

@villager: tak nawet 3-4 pensje miesieczne + opcje.

duże urlopy

@villager: Bardziej jako podreperowanie zdrowia, a nie bonus.

procenty od budetu projektu

@villager: nigdy

szklany sufit i specjaliści w końcu idą pracować dla zachodnich firm?

@villager: Sufit na zachodzie to jest chyba 1kk$ rocznie. W Polsce to ile 50-80k PLN miesiecznie czyli 3-5 razy mniej. Przy takich
@GienekZFabrykiOkienek: nie skusił mnie tym samochodem, ale gdybym już był skuszony to bardziej by chodziło o to że możesz sobie jeździć jakimś w miare sportowym autem nie będąc jednocześnie uwiązanym na 3 lata płacenia rat na leasing xd
@FortunaHej: mówie o stanowiskach technicznych, niekoniecznie menadżerskich. szklany sufit niewiele ponad te 30k się wychyla(ok może 35, możee podciągnie się pod 40). serio uważasz że można 50k-80k wynegocjować w polskiej firmie na zasadzie - "firma ma budżet, firma mnie mocno potrzebuje a ja jestem dobrym specjalistą"?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@villager: tzn nawet z dużym doświadczeniem w Polsce zmieniając prace raczej 30-40tys/miesięcznie to sufit. Ale jak dołączysz do firmy i masz projekt, dobrze go ciągniesz i przynosi kasę a jesteś jego głównym koniem pociągowym to sky is the limit, a właściwie nie sky ale ile zarabia firma.

Przy B2B to raczej masz tylko opcje + wycieczkę "służbową". Innych rzeczy się nie opłaca
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: o zapomniałem, w obecnym korpo wszyscy mają 50% zniżki na #!$%@? wycieczkę xdd ale jest ona dość odległa więc nie chce się pchać nie wiedząc czy będę tam pracował za taki czas