Wpis z mikrobloga

Tak mnie zastanawia a może któryś mirek z #mechanikasamochodowa bądź użytkownik #ford #fordfocus będzie wiedział.
Mam tutaj kombi z 2017 roku i generalnie od początku wyłączałem start/stop, nie używałem tego.
Potem przy drugim serwisie przy ok 20k przebiegu system ten
- sam się wyłączył i czy to możliwe?
- mechanik mi go zmienił, coś 'sknocił' robiąc przysługę?
Takie czary znalazłem ale nie chcę testować bo zaś będę musiał wyłączać za każdym odpaleniem ;)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ashmedai: Prawdopodobnie akumulator dogorywa. Zabawna historia: w fordzie kolehi dogorywal aku i wlasnie start stop przestal dzialac. Pitem akumulator zostal dobity niechcacym rozladowaniem. Po odpaleniu z kabli zmartwychwstal i start stop dzialal. Ale i tak zimą w koncu zdech ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@blackmilk: Nie wiem za bardzo co kryje się pod tym 'stracił właściwości'.. Jest tam jakieś słabe aku oryginał z forda ale działa ok, dwa razy przez te 3 lata ładowałem w zimę raz 'na wszelki wypadek' i raz kamerka życie z niego wyciągnęła to podładowałem. Może tutaj stracił właściwości?
@biskup2k: Oj, nie narzekam ;)
@PDCCH: @login_wykopu: No to pewnie o to chodzi.. Takie coś
ashmedai - @blackmilk: Nie wiem za bardzo co kryje się pod tym 'stracił właściwości'....

źródło: comment_1619375846eqGOBe3MsyTbY7YkYoiQ0A.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ashmedai: Z biegiem czasu akumulatory traca swoje właściwości: wzrasta ich rezystancja wewnętrzna, spada pojemność. Prawdopodobnie algorytm jakiś w sterowniku zauważa ten problem i dezaktywuje startstopa aby nie dojechac za szybko aku (i nie denerwować użytkownika). W różnych autach ze startstopem to działa róznie, ale ogólnie jest tak, że sterownik deaktywuje startsotp gdy aku jest słabe
  • Odpowiedz
@PDCCH: Ok, dzięki, czyli jeździć i obserwować. Narazie nie ma problemów, odpala itd. Dużo nie jeżdżę, może 20 km dziennie a jak zacznie umierać to podładuję a jak na dłużej nie pomoże to wymienię. Pozdro.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ashmedai: mechanik mógł odpiąć akumulator i start stop nie działa bo musisz zrobić restart BMS. Poczytaj w Google jak to się robi. Ja u siebie wyłączyłem start stop forscanem bo mnie drażniło
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi: @PDCCH: @login_wykopu:
Dobra, skończyło się śmieszkowanie.. Do tej pory dojeżdżałem do pracy 7 km i z powrotem to samo.
Teraz przez 2 tyg mam do zrobienia 20 km w jedną. 4 dnia dojazdów system wrócił xd
Aku doładowane to przynajmniej tyle na plus :D
  • Odpowiedz