Wpis z mikrobloga

@MrPat Pomijając koszty, to silniki V10 i W12 nadają się na "sleepera", bo mimo duzych rozmiarów większość ludzi najpierw pewnie pomyśli Ale dziwny Passat, dopóki pod maską nie zaryczy kilkaset koni

@Jin Niby brzmi to zabawnie, ale moment obrotowy godny ciężarówki na pewno robi swoje, nawet w takiej limuzynie.
  • Odpowiedz
@mytnik: 2004 rok. Ciężko znaleźć dobry egzemplarz, wiele ma jakiś dziwnych i niespotykanych wad. Najdziwniejszą rzeczą, którą spotkałem była wymiana całej skóry w całym samochodzie na inny kolor - a tam skóra jest w praktycznie każdym miejscu - sprzedający nie powiedział o tym w rozmowie, a dostałem zdjęcia tego samochodu od innych ludzi i stąd się o tym dowiedziałem

@Jerry664: zgadzam się. Mając moment jak w ciężarówce to
  • Odpowiedz
  • 0
@MrPat wyobrażam sobie radość gościa który w końcu znalazł kupca na pejtona i to w dodatku v10 tdi. Tak z ciekawości ile dałeś?
  • Odpowiedz
tak, 5.0 V10


@MrPat: Na początek to jest 4.9. 5.0 był montowany w Tuaregu i to nie jest identyczny silnik.
2.5TD od VM jest chyba lepszy od tego pomnika.
Funfact - śruby mocujące głowice, trzymają także tuleje cylindrów i czopy wału korbowego. Panewki zrobione są z puszki po lechu, ale za to wał korbowy ma dokręcone przeciwwagi ze stopu wolframu.
Ponadto (c--j wie po co) w tym silniku występuje przeciwbieżny
  • Odpowiedz
@wujogm: sam miał jeszcze jednego, a sam egzemplarz długo na rynku nie był

@jr96: jest parę. Był to wymarzony samochód mojej narzeczonej która jest pasjonatką motoryzacji tak jak i ja, a przy okazji szukaliśmy czegoś niespotykanego i unikatowego, gdyż na codzień mamy bardziej zwyczajne auta. Dostępność części, sprawdzony serwis i komfort jazdy również mnie przekonały i stąd taki, a nie inny wybór

@Palladyn400: Tak, w klubie
  • Odpowiedz
Ten model to takie odejście z przytupem szefa VW - Piecha. Dali wszystko co najlepsze było w tamtych czasach i wyszło auto, które nawet teraz jest zaawansowane technologicznie.
  • Odpowiedz
@MrPat oo stary jak ja ci zazdroszczę zakupu, ja niestety jestem p---a bo boje się że gruz będę w--------ć jak bym musiał kupić nową część do niego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz