Wpis z mikrobloga

Amerykanie uznali ludobójstwo Ormian przez Turków na początku XX wieku za... ludobójstwo.

The American people honor all those Armenians who perished in the genocide that began 106 years ago today, US President Joe Biden said in a statement on the 106th anniversary of the Armenian Genocide. The full statement by President Joe Biden on Armenian Remembrance Day is bellow:

“Each year on this day, we remember the lives of all those who died in the Ottoman-era Armenian genocide and recommit ourselves to preventing such an atrocity from ever again occurring. Beginning on April 24, 1915, with the arrest of Armenian intellectuals and community leaders in Constantinople by Ottoman authorities, one and a half million Armenians were deported, massacred, or marched to their deaths in a campaign of extermination. We honor the victims of the Meds Yeghern so that the horrors of what happened are never lost to history. And we


W takich sytuacjach zawsze do głowy przychodzi mi niezręczne pytanie: dlaczego teraz i czemu tego wcześniej nie zrobili?

Joe Biden recognizes the Armenian Genocide

Na zdjęciu Biden.

#geopolityka #usa #turcja #armenia #ludobojstwo #wojna #historia
p.....m - Amerykanie uznali ludobójstwo Ormian przez Turków na początku XX wieku za.....

źródło: comment_16192899395fbbsG7p4sYEaYvduzP7QA.jpg

Pobierz
  • 13
@przegryzam: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludob%C3%B3jstwo_Ormian#/media/Plik:Nations_recognising_the_Armenian_Genocide.svg zobacz ile krajów wciąż jeszcze oficjalnie nie uznaje

dlaczego teraz i czemu tego wcześniej nie zrobili


Bo taka deklaracja to jawny policzek dla Turcji. A Turcja to duży kraj z silną armią i kiedyś inne kraje nie chciały z nimi psuć stosunków przez jakąś akcję sprzed 100 lat.
@kontonr77: Co mnie to obchodzi? Ja nie czuje potrzeby wybijać się ponad moralny standard. Nadstawianie drugiego policzka jest przereklamowane, a Turecka publika, która wybiera Erdogana rok w rok jest często bardzo po kolei z tą retoryką.

Jak nadstawisz Turasom policzek to przywalą ci w ryj. Z nimi trzeba krótko. Trzeba ich ustawić do pionu i przypomnieć jak marginalni są w Europejskiej polityce. Możemy gadać jak cywilizowani ludzie kiedy już nauczymy ich