Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi jedną rzecz #gielda i #mbank

Założyłem sobie u nich konto IKE i staram się złożyć zlecenie na zakup ETF. Nigdy wcześniej nie korzystałem z tego ich eMaklera.

Chcę kupić 32 jednostki iShares S&P500. Aktualna wycena to 34.481 euro czyli 157,1zł

32 x 157,1+ 19 zł = 5046 zł

Dlaczego więc wartość zlecenia z prowizją to 5625,74 PLN?
Pobierz
źródło: comment_1619256363MBZFjiSdceNoH3gEClRgnp.jpg
  • 15
@rzep: moze doliczyli sobie koszty przewalutowania z pln na euro potem z euro na usd (walutowanie na koncie bankowym) a potem z usd na pln i ponownie z pln na euro a potem z euro na usd (walutowanie na koncie maklerskim), bo nie masz konta walutowego.
@rzep: narzut na przewalutowanie, nie wiedzą czy kurs nie wzrośnie nagle 5% więc blokują absurdalnie większą kwotę.A tak w ogóle to sprawdź czy nie możesz tego przewalutować jakoś ręcznie (w bossa jest taka opcja) wtedy jak sprzedasz to nie będziesz znów miał przewalutowania (i znów spread płacił).
@rzep: ta cena która podajesz to ta co widzisz w portalu? Czy realna? Druga sprawa oni blokują więcej, nawet jak kupuje na gpw a później po transakcji cześć kwoty wraca. Co do nyse to oni aktualizują kurs chyba raz dziennie czy coś podobnego. Kurs wyświetlany.