Wpis z mikrobloga

@zarroc: Własnie nie profit. Grafika powinna iść bezkompromisowo w górę. Tak by było widać postęp i gry robiły WOW tak jak kiedyś crysis. Obecnie gry robią mały postęp, żadna gra nie robi WOW :<
Jakby wyszedł jakiś super hit, z super oprawą a np 3070 minimalną kartą graficzną to bym ją kupił by w to zagrać.
Skoro takie coś można osiągnąć na PS5 to oczekuje czegoś jeszcze lepszego na PC niezależnie
@theromanpolan: jak ktos bardzo chcial/potrzebowal tej karty to juz dawno by dal tego tysiaka wiecej i by sobie kupil. Jak ktos liczy na cene oryginalna i czeka juz rok albo dluzej to chyba jest niepowazny i robi tylko niepotrzebny szum. Ten stan rzeczy jest smutny ale watpie ze przez najblizsze pare lat cokolwiek sie zmieni.
@theromanpolan: otoz to. Ja sam dosc pozno kupilem RTXa, ale juz teraz moglbym na nim zarobic 2-3k. Ludzie, ktorzy sprzedawali karty, a potem bylo im szkoda doplacic 2-3 stowy na RTXa z drugiej reki teraz kupuja gtx1650 za 300% wartosci albo jakies konsole, zeby moc zagrac w cokolwiek.
@dirtydenier: ja tego nie rozumiem , za 300 funtów można kupić laptopa z grafiką quadro 2GB , 100 funtów za 1TB SSD , 120 za 32 GB ramu i nic więcej mi do grania nie potrzeba , no jeszcze z 150 fuli za cpu do wymiany na najmocniejszy
@theromanpolan: zalezy w co grasz. Ja mam monitor 3440x1440 to 3070 to minimum przy tej rozdzielczosci, plus nie chce myslec o wymianie karty tydzien po zakupie. Teraz chociaz przeczekam te pare lat zanim sytuacja na rynku kart sie uspokoi (o ile kiedys sie uspokoi).
@theromanpolan Tobie nie jest potrzebne, ale inni jednak wolą PC. Sam lubię na konsoli, ale weźmy pod uwagę resztę :)

@dirtydenier racja absolutna :)
Mam 4, aktualnie jeszcze 2 miesiące i ostatnie 3080 się zwróci :)

Niektórzy jednak nie wiedzą, co to inwestycja.
Nawet kupując teraz, nadal sądzę, że bez problemu się zwróci.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@theromanpolan: spokojnie, teraz krypto są drogie, więc wiele osób sprzeda. Wtedy kurs spadnie, więc kopanie nie będzie się opłacać. Ceny kart wrócą do normalności. Kto będzie chciał to kupi.

Ale Nvidia trochę sobie strzela w kolano, bo tak jak pisze @zarroc gry przez długi czas nie będą miały wyższych wymagań na grafikę (bo obecnie mało kto by ją kupił).

Okaże się, że karty na rynku są, ale nikt nie chce ich
spokojnie, teraz krypto są drogie, więc wiele osób sprzeda. Wtedy kurs spadnie, więc kopanie nie będzie się opłacać.


@mk321: w Chinach mają 0.03$ za prąd , ciężko widzę ten spadek opłacalności , gdy wszędzieindziej na Świecie prąd jest po 0.1 - 0.2 $

co do zwiększonej produkcji wafli za 2 lata to wzrósł także popyt na wafle ze strony górników bitkojna na koparki do bitkojna , kart graficznych które są także
Jakby wyszedł jakiś super hit, z super oprawą a np 3070 minimalną kartą graficzną to bym ją kupił by w to zagrać.


@Niebadzlosiem: ale wiesz, że gry robi się przede wszystkim po to żeby zarobić. Dlatego developerzy muszą wypośrodkować wymagania by mieć odbiorców. Po co twórcy mają zrobić taką grę gdzie 80% nabywców odpadnie z powodu wymagań. To się nie kalkuluje.
@matmakuc: Nie zawsze. Half Life Alyx - potrzebowałeś VR i nagle wszyscy kupili Vr headsety by zagrać.
Crysis - sporo osób kupiło graficzne by zagrać na maks detalach. Faktycznie teraz wszyscy traktują gry jako fabryki pieniędzy coraz więcej kasy idzie na marketing a nie na innowacje, ciekawe pomysły czy pchanie technologi do przodu. Więc mamy ciekawey indyki jak Hades i gówna AAA jak Cyberpunk :P
Własnie nie profit. Grafika powinna iść bezkompromisowo w górę. Tak by było widać postęp i gry robiły WOW tak jak kiedyś crysis. Obecnie gry robią mały postęp, żadna gra nie robi WOW :<

Jakby wyszedł jakiś super hit, z super oprawą a np 3070 minimalną kartą graficzną to bym ją kupił by w to zagrać.

Skoro takie coś można osiągnąć na PS5 to oczekuje czegoś jeszcze lepszego na PC niezależnie od wymagań.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dirtydenier: nie tysiaka więcej, karta która powinna kosztować 1k, kosztuje 3. Ja nie liczę na cenę oryginalną premierową, tylko niższą. A NVIDIA teraz postanawia wydać 1050ti z powodu braku kart na rynku w cenie takiej samej jak 4 lata temu.
@Niebadzlosiem: No i bardzo #!$%@? dobrze, że grafa nie pójdzie do przodu. Grafa już i tak stoi w miejscu od 10 lat, a producenci tylko dowalają na siłę więcej efektów cząsteczkowych, które tylko wybijają z gameplaya, a wymagania rosną na łeb na szyję, przez co i tak duża część graczy nawet tej grafiki nie doświadczy w 100% bo dadzą detale na "średnie" i elo. Próbują robić wyścig szczurów w postaci ładnych
@pedros92: nie wiem jaka karta miala kosztowac tysiac. Np Rtx 3070 mial kosztowac 2,5k, a szlo dorwac za 4k i mniej pare miesiecy temu. Teraz juz widuje za 7k i wiecej. Mozna bylo sie domyslic juz w zeszlym roku ze w 2021 nie ma opcji na normalne ceny. Jak liczysz na nizsze ceny to czeka Cie wlasnie reedycja 1050 albo czekanie do 2022 i to w najbardziej optymistycznym wariancie.
@krzywy_kanister: Na tworzeniu gier się nie znam ale sprzęt już ogarniam. Taki 3090 daje radę spokojnie w 4k ba liźnie 8k, pamięci 24Gb więc wkońcu można dać sensowne tekstury. Fizyka nadal jest do poprawienia, ściany mało kiedy realnie się niszczą, tekstury zwłaszcza z bliska są średnie w gotowych produkcjach. Jednak dajmy taki skyrim, gta V czy Wiesiek 3 stare produkcje a moderzy potrafią pokazać że ta gra wygląda ładnie. Co prawda
@Niebadzlosiem: I tak powoli zbliżamy się do tego poziomu realizmu, że dalsze jego pompowanie nie ma zbytniego sensu, chyba że na zasadzie "sztuka dla sztuki" co i tak graczy będzie nie interesowało, bo pomiędzy średnimi, a ultra detalami różnica będzie nie widoczna, a i tak większość graczy spędza godziny w opcjach by zoptymalizować ustawienia by jednak nie przegrzewać podzespołów.