Wpis z mikrobloga

@Mrbimbek: Kulka mija magnesy i magnesy ją przyciągają odbierając energię. Odsunięcie magnesu w odpowiedniej chwili też wymaga energii. Nie ma perpetum mobile.
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: grawitacja wprawia w ruch kulkę powodując poruszanie się „do dołu” a następnie odbiera energię kuli która „wznosi się w kierunku przeciwnym”. Energii tu i tu jest tyle samo. Potencjalna zamienia się w kinetyczną a później kinetyczna w potencjalną. Po drodze część energii jest zamieniona na ruch obrotowy
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kleopatrixx: a czytałaś opis tego kanału?

WELCOME TO MY CHANNEL! My name is VALERIY IVANOV, I am a mechanical engineer. This channel is created for the popularization of science. I made all machines that you see here as an educational tool. Old and new concepts of working Perpetual Motion Machines (PMM). Medieval engineering inventions. Kinetic Art objects. Models of Da Vinci inventions. Marble machines. My models of PMMs are of motorized
  • Odpowiedz
spoko. Tak w ogóle masz rację, nie ma idealnie sprężystych zderzeń, więc faktycznie jakaś mała część rozejdzie się na ciepło i kulka nie doskoczy dokładnie na tą samą wysokość (σ ͜ʖσ)


@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: No wiem, wiem, ale przykład nieadekwatny do kontekstu trochę też :D
  • Odpowiedz
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: Nie precyzowałem bo pisałem komentarz od niechcenia. Ludzie i tak nie pamiętają niczego z fizyki więc wysilanie się i tłumaczenie dokładne wszystkich etapów i sił spowoduje tylko że zawsze trafi się ktoś kto nie ogarnia i zacznie się kłucić że tak nie jest albo ogarnia tak bardzo że będzie chciał doprecyzować jeszcze.
  • Odpowiedz
@tricolor: Fajny render

Kamera faktycznie się rusza, co oznacza, że ktoś musiał na to biurko nanieść najpierw siatkę, potem sfilmował puste biurko. Śledząc ruch markerów na biurku był w stanie odtworzyć ruchy kamery, dzięki którym mógł potem w analogiczny sposób poruszać trójwymiarowym modelem, który stworzył. Potem wystarczyło dodać animacje kulki i model właściwie oświetlić żeby pasowało to do oświetlenia blatu.

Bardzo żmudna i trudna robota.
  • Odpowiedz
Ciało nie może wznieść się wyżej niżpunkt z którego opada. Do tego grawiatacja powoduje że nie wzniesie się nawet do tej wysokości. Siła odśrodkowa kazałaby poruszać się kulce w przeciwnym kierunku od lejka lub pionowo do góry. Siła tarcia, opory powietrza, 2/10 bo odpisałem


@0x34: a jakby po drodze w dół rozmieścić magnesy co by nadały większego pędu?
  • Odpowiedz