Wpis z mikrobloga

Ciało nie może wznieść się wyżej niżpunkt z którego opada. Do tego grawiatacja powoduje że nie wzniesie się nawet do tej wysokości. Siła odśrodkowa kazałaby poruszać się kulce w przeciwnym kierunku od lejka lub pionowo do góry. Siła tarcia, opory powietrza, 2/10 bo odpisałem.


@0x34: A tutaj gdzie haczyk?
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: @Kajaczek: W dziale gaussa są cewki kolejno załączane i tak rozpędzają pocisk, w railgunie są dwie szyny pomiędzy którymi jest pocisk który zamyka obwód, przy przepływie prądu pocisk jest wypychany pod wpływem sił elektrodynamicznych.
  • Odpowiedz
A czym to się różni railgun od działa gausa?


@Kajaczek: railgun (działo szynowe) posiada dwie równoległe szyny i (prostopadle ułożony) pocisk mogący się ślizgać pomiędzy nimi. Przez szyny i pocisk przepuszczany jest prąd, który wytwarza pola elektromagnetyczne.
Pola pochodzące od szyn oddziałują z polem wytworzonym przez pocisk i powstała siła wypycha pocisk (pic rel).

Działo Gaussa posiada zestaw cewek wokół pocisku, które wytwarzają pola elektromagnetyczne oddziałujące na pocisk, przy czym pocisk
GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni - > A czym to się różni railgun od działa gausa?
...

źródło: comment_1619254552DN3QIDQpATZU1jdMDtGOle.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
znowu się zaczyna.

@xylomorphinedrolexum:

mylisz się, to właśnie grawitacja powoduje że kulka nie wyskoczy wyżej, niż punkt z którego została puszczona. Nawet gdyby nie było żadnych oporów, ta maszyna by nie działała.


W czym się mylę? Czy jesteś w stanie dokładnie zacytować moją wypowiedź?

@60scnds:

Co ma grawitacja do tego, że kulka spada w dół?

To samo. Czy w ogóle czytacie co komentujecie?

Od początku.

@0x34: napisał

. Do
  • Odpowiedz
dla mnie pierwszym zgrzytem było lądowanie kulki. Jakby się przyklejała do lejka.


@efek: Samo lądowanie kulki teoretycznie dałoby się zrealizować w takiej formie, gdyby idealnie wyprofilowało się naczynie. Idealnie w tym sensie, że trajektoria kulki była by styczna do powierzchni w punkcie zderzenia (choć nie jest to warunek konieczny - wszystko zależy od pozostałych parametrów użytych materiałów). No i dalsza trasa kulki po powierzchni musiałaby być odpowiednio wyprofilowana, tak żeby nie
  • Odpowiedz
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni to ty nie przeczytałeś co napisałem, bo powtórzyłeś moje słowa tylko inaczej je oprawiłeś

to właśnie grawitacja powoduje że kulka nie wyskoczy wyżej, niż punkt z którego została puszczona

Otóż pole grawitacyjne jest polem zachowawczym, więc kulka wzniesie się dokładnie na taką samą wysokość z jakiej została upuszczona.


Nawet gdyby nie zachodziło tarcie szyn i opór powietrza kulka i tak nie wskoczyłaby do lejka. Ponieważ ścianka lejka jest wyższa od punktu
  • Odpowiedz