Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie związane z ogrzewaniem garażu a odbiorem nieruchomości przez nadzór budowlany.
Kupuję domek od dewelopera i chcę w całym domu poprowadzić ogrzewanie podłogowe bez grzejników (do przemyślenia grzejnik elektryczny w łazience). W bryle domu jest garaż, w którym pierwotnie miał znajdować się grzejnik. Chcę się go pozbyć coby niepotrzebnie nie komplikować instalacji ogrzewania tylko dla tego jednego grzejnika (ogrzewanie napędzane piecem gazowym), ale deweloper wspomina że mogą być wtedy problemy z odbiorem przez nadzór budowlany.
Czy rzeczywiście ogrzewanie garażu jest wymagane?

#prawo #prawobudowlane #nieruchomosci #domdeweloperski #budownictwo #budowadomu #nadzor
  • 6
@bezsensownie: jak dobrze kojarzę to nie ma przepisów które mówiłyby czy ogrzewanie w garażu musi być czy też nie. Natomiast rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie określa minimalne temperatury dla pomieszczeń - garaż to min +5 stopni §134 ust 2. Z specyfikacji technicznej budynku i przenikalności cieplnej konstrukcji zapewne wynika, że temperatura w takim pomieszczeniu może spaść poniżej minimum. Jeśli nie chcesz ciągnąć tam instalacji