Wpis z mikrobloga

Mirki ratujcie, bo mam dość (,)
Zleciłem przeniesienie numeru z oferty abonamentowej w Plusie do oferty Orange na kartę. Dostałem informację o planowanym przeniesieniu numeru i w międzyczasie kartę z numerem tymczasowym. Na numerze tymczasowym uruchomiłem flexa. Okej, mam dwa numery. Jeden do przeniesienia w Plusie, drugi tymczasowy z Flexem w Orange na który ma się przenieść ten pierwszy. Mija termin przeniesienia i to nie następuje. Dzwonię na infolinię i pani radzi mi kontakt z czatem na flexie. Dobra, piszę na flexie. Swoją drogą po co istnieje ten flexowy czat, który nie jest w stanie pomóc, bo ludzie tam zachowują się jak boty i cytują faq ze strony (ale za to są tacy cool i na czasie i używają cześć zamiast dzień dobry, a no i emotek (°° ). Niemniej pełna kultura, choć rozwiązania nie uzyskałem to wpadło kilka wskazówek. Dzwonię ponownie na infolinię orange i tym razem dowiedziałem się, że - transfer numeru utknął, bo na numerze tymczasowym mam flexa i to blokuje transfer czyniąc go nieaktywnym. Dobra #!$%@?ć, pójdę do salonu i porozmawiam na żywo. Idę do salonu (wtorek), przedstawiam sprawę i dostaję info, że ten flex uniemożliwia transfer i Pan na specjalnym czacie szuka rozwiązania. Czekam jakieś dwadzieścia minut i dowiaduję się w czwartek prawdopodobnie wszystko zadziała. Okej, mamy piątek, a ja piszę tego posta. W międzyczasie zadzwoniłem na infolinię orange dopytać czy coś się ruszyło. Pani po sprawdzeniu o co kaman, poleca wizytę w salonie, anulowanie transferu i wykonanie go ponownie (przypominam byłem w salonie, w czwartek). Przez telefon albo neta się nie da. W międzyczasie też próbowałem się dodzwonić do plusa, może z ich strony coś podpowiedzą albo anulują transfer. Niestety od tygodnia nikt nie oddzwania, ale za to jak rezygnowałem z umowy to przysłali ładny list z prośbą o kontakt w razie jakbym chciał zostać. Co ciekawe bot wykrywa, że dzwonię w sprawie rezygnacji z umowy XD. I tutaj moje pytanie do Was Mirki i Mirabelki - co robić?

Jedna uwaga - ten wpis nie ma celu obrażania pracowników jakiekolwiek wspomnianej tu sieci. Uważam, że wykonują kawał solidnej roboty jak na warunki, w których pracują.

Wołam @OrangeEkspert i @Specjalista_Plus namalujcie coś razem i może wyjdzie z tego ładny brąz.

#orange #orangeflex #plus #telefon #smartphone #smartfon #zalesie #pytanie #zyciepiszepasty
  • 9
@fajny_kapelusz chwilę bo czegoś nie rozumiem xD

1) Piszesz że przenosiłeś nr do oferty Orange na kartę.
2) Za chwilę piszesz że na karcie na którą miał być przeniesiony nr z Plusa do oferty Orange na kartę... Uruchomiłeś usługę Orange Flex xD

Otóż ja przenosiłem nr z Plusa do Orange FLEX i nie było żadnych problemów. Nie funkcjonowało coś takiego jak nr tymczasowy. Otóż karta do usługi Flex do czasu przeniesienia numeru
@archi3 Orange Flex to hybryda. Nie jest to typowa usługa na kartę. To subskrypcja opłacana kartą lub blikiem.

Flex jest wyłączony spoza obsługi Orange w salonach lub głównej infolinii. Flex rządzi się swoimi prawami xD Podczas przenoszenia się do Flexa nie ma możliwości (?) korzystania z usługi na tzw. nr tymczasowym.

Moim zdaniem błąd Orange to możliwość uruchomienia Flexa na karcie która była przeznaczona już do przeniesienia nr w ramach oferty Orange
@szczurek_87: @archi3: @prawdziwek: W ramach wyjaśnienia - tak wiem, że #!$%@?łem aktywując tego flexa, zamiast zaczekać. Ten flex jeśli chodzi o jego rozdzielenie z pod obsługi w salonie, możliwość aktywacji przed przeniesieniem właśnie, brak możliwości do powrotu do oferty na kartę czy czat jako formę komunikacji to dla mnie porażka, ale trzymam kciuki, bo ma potencjał. Dzięki za pomoc, łapcie po plusie!

@Pociongowy: po kod może się zgłoszę,