Wpis z mikrobloga

Dziś Światowy Dzień Książki. Z tej okazji chciałbym przypomnieć i polecić dwa zbiory książek przygotowane przez #neuropa.

Niezbędnik Neuropejski

! Co to znaczy być racjonalnym i rozsądnym? Czy prawda jest jedna... a może jednak jest ich wiele? Jaką przewagę ma demokracja liberalna, że cały cywilizowany świat wybiera właśnie ten ustrój? O globalnym ociepleniu też wszyscy mówią, ale w jaki dokładnie sposób nam ono zagraża? Jeśli szukacie odpowiedzi na te i wiele innych pytań, odpowiedzi opartych o naukę, a nie o to, co tam babinka albo dziad gadali, to zapraszamy do lektury Niezbędnika Neuropejskiego. Sporej części tych treści mogliście się domyślać od dawna, ale teraz macie niepowtarzalną okazję, aby nadać swoim myślom właściwą, akademicką formę. Nie każda z polecanych lektur jest łatwa, ale gdybyśmy bali się trudnych książek, to bylibyśmy prawakami.

Kanon Neuropejski


#ksiazki #gruparatowaniapoziomu
yeron - Dziś Światowy Dzień Książki. Z tej okazji chciałbym przypomnieć i polecić dwa...

źródło: comment_1619164441ostptZIuquzZlCFFyQOjx0.jpg

Pobierz
  • 4
@eoneon: kliknąłem w ten wpis po raz kolejny bo lubię go sobie przypominać. Tym razem jednak kliknąłem dalej, w link do bloga Orlińskiego. Trochę wstyd przyznać, ale tego pana wcześniej nie znałem. Skończyło się tak, że poszedłem spać o 3 w nocy bo czegoś takiego dawno nie widziałem. Wybieram pierwszy wpis z ciekawym tytułem, widzę lewicowe odchylenie autora co mnie cieszy, patrzę czy ktoś to komentuje... I jakbym w ryj dostał,
I jakbym w ryj dostał, 100-200-300 i więcej komentarzy pod każdym wpisem, wszystkie pisane z szacunkiem do drugiej osoby, autor wchodzący w ciekawe dyskusje z komentującymi, żadnych odpowiedzi typu 'xD' czy śmieszny_mem.jpg


@c0_0kie: Tajemnica tkwi w ostrej moderacji stosowanej konsekwentnie przez lata. Blog Orlińskiego swoją drogą komentatorami stoi, np. taki Awal to postać sporo ciekawsza niż sam WO. Po prostu jakoś tak się złożyło, że przekroczona została pewna masa krytyczna i