Wpis z mikrobloga

Czy ktoś się rejestruje teraz na szczepienia i jest w stanie powiedzieć czy obecne roczniki są w stanie wybrać sobie szczepionkę przy zapisie?
Mam opcję na Astrę teraz, dziś, ale być może za 2 tyg będę w stanie zapisać się na Pfizera. Zalezy mi na przyjęciu drugiej dawki do końca maja, dlatego waham się nad Astrą, bo ona ma drugą dawkę dopiero po 12 tygodniach (Pfizera dają terminy już po 3 tygodniach).
#szczepienia #covid19
  • 16
@BurakSuchodolski: moi bliscy pracują przy covidach i widzą co się dzieje. A spieszy mi się, bo w czerwcu mam przekładany od roku długi wyjazd i nie chciałbym stracić szansy na pustki covidowe. Szczepienie zwalnia mnie z kwarantanny i zasadniczo sprawia że wyjazd będzie całkiem normalny. W końcu.
@BurakSuchodolski: dlaczego nie przejmujesz się tym jaki syf spożywamy na codzień, jakim gównianym powietrzem oddychamy i to też dostaje się bezpośrednio do organizmu. Lepiej pożyć jeszcze pare lat, nawet jak szczepionka miałaby zaszkodzić, niż przekręcić się przez COVID bądz powikłania teraz.
Nie bierz astry. Na młodych działa masakrycznie, praktycznie każdy znajomy 39 i mało się nie przekręcił... covida lżej przechodzili XD


@RozowaZielonka: Oczywiście nie ma żadnych medycznie uzasadnionych ostrzeżeń i niepokojących doniesień będących przeciwwskazaniem do podania szczepionki młodym osobom. Twoje "nie bierz astry" można sklasyfikować jako coś pomiędzy szarltaństwem Zięby, a pieprzeniem starej baby na bazarze - w każdym razie zwykła głupota.
@PiccoloGrande: i co z tego że nie ma? skoro nie ma, to znaczy że to się nie dzieje, że młodzi ciężko przechodzą? Też znam kilku i gorzej przeszli astrę niż starsza osoba z niewydolnością nerki pfizera. Btw u mnie przyszli lekarze wzięli i wyrazili swoje opinie. Astrę środowisko odradza.
@RozowaZielonka: Dokładnie tak jak mówisz. Reakcje Twoich znajomych gówno znaczą w skali kilkunastu czy kilkudziesięciu milionów podanych dawek. W takiej sytuacji mówienie "nie bierz astry" opierając się na doświadczeniach znajomych (i to tak niegroźnych jak ból ręki czy jednodniowa gorączka) to albo nieumyślny idiotyzm, albo umyślne szurstwo.
musisz wierzyć na słowo przekupionym pismakom


@Brokatowa: Najlepszym światowym instytutom badawczym, naukowcom z najlepszych uniwersytetów na świecie, profesorom publikującym w najlepszych czasopismach naukowych.
To są przekupione pismaki według ciebie?