Wpis z mikrobloga

Gołąb uderzył mi w okno i teraz od dłuższej chwili siedzi na balkonie, rusza głową, ale widać że nie jest w stanie odlecieć. Czy we Wrocławiu jest jakaś organizacja, która byłaby mi w stanie z tym pomóc? Nie ukrywam że trochę się obawiam brać go do ręki, zawsze się trochę bałem ptaków xD
#wroclaw #zwierzeta
  • 12
  • Odpowiedz
Update, ekostraż twierdzi że z reguły taki gołąb jest tylko w szoku i należy do zostawić w spokoju, a sam za kilka godzin odleci.
Trochę mnie to nie przekonuje, ale nie ja tu jestem ekspertem.
  • Odpowiedz
@jaca_power: Zazwyczaj tak faktycznie jest. A jak się zachowuje? Chodzi? Ma jedno ze skrzydeł wyraźnie opuszczone? Kręci głową w bardzo dużym zakresie? Patrzy przed siebie, czy tak, jakby obserwował samochody jadące po autostradzie (czyli przesuwa wzrokiem wzdłuż horyzontu, potem wraca i znowu przesuwa wzrokiem)?
  • Odpowiedz
@paramyksowiroza: siedzi w rogu balkonu, czasami wygląda jakby przysypiał, czasami rozgląda się na około. na chwilę się ruszył, zgodnie z zasadą że nie sra się tam gdzie się leży. ( ͡º ͜ʖ͡º) ale poza tym zostaje w tym samym miejscu. ze skrzydłem trudny mi ocenić, ale wydaje się że nie.
  • Odpowiedz
@jaca_power: No nic, wygląda na to że za bardzo tu nic nie zrobimy. Ewentualnie możesz dać mu małą miseczkę z wodą i zostawić w spokoju. Ale ostatnio było dość mokro, więc to nie jest konieczne.
Jeśli odchody są wyraźnie zielone (koloru skoszonej trawy) uważaj, bo to może wskazywać na salmonellę.
  • Odpowiedz
@jaca_power wywal to i tyle. Gołąb jest kolejnym gatunkiem, który upodobał sobie miejsca gdzie jest człowiek bo tam ma "darmowe" żarcie. Dziki, zające, zwierzynę płowa przez łatwy dostęp do pokarmu(uprawy, odpadki) rok rocznie się redukuje populację. Dlaczego? Bo jej ilość jest za duża w stosunku do obszarów ich naturalnego bytowania. A te latające szczury, które żyją w miastach tylko dla tego, że "ludzie karmią ptaszki" i przy okazji szczury. Te ptaki
  • Odpowiedz