Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@PIAN--A_A--KTYWNA: problem jest taki, że komunizm za wcześnie się skończył

Może właśnie dlatego tak się teraz z Bolkiem nie lubią XD może Bolek miał tylko władze zmienić a komuna przez przypadek się rozpadła i plany Jarkowi zepsuł xd
  • Odpowiedz
@ediz4: Przecież od PISu tak wali lewactwem, tylko stosunek do kk jest inny (choć czy tak bardzo, za PRL kościół miał się całkiem dobrze i tylko pojedynczy niepokorni jak Zalewski czy Popiełuszko mieli kłopoty).
  • Odpowiedz
@ediz4: Ty myślisz, ze w PRLu był komunizm, ze pytasz? Przy całej mojej nienawiści do PRL i tego, ze tworzyły go komuchy to sam system nie był komunistyczny. Do książek młody
  • Odpowiedz
@ediz4: No szczesliwie nie było, a nazwa „ za komuny” była uproszczeniem, językiem potocznym. W Polsce był zamordystyczny socjalizm (tak wiem masło maślane) którego totalitarne zapędy się zmieniały z czasem i okolicznościami (np. Coraz większa rola opozycji i tęsknota ludzi do zachodu).

Ja rozumiem i sam w memach używam „ to nie był prawdziwy komunizm” ale myślałem, ze na chwile na serio rozmawiamy.

Tak jak pisałem - młody do nauki, a
  • Odpowiedz
@ediz4: Wieloma rzeczami a przede wszystkiem brakiem państwa - często tez brakiem gotówki. A Piisiory kochają państwo. Natomiast sporo maja z PRL który był socjalizmem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ediz4: Skąd Ty ze Szwecja wyłazisz?

Z punktu widzenia liberała czy libertarianina to państwo socjalistyczne.

Z punktu widzenia czerwonych to państwo kapitalistyczne z spora kontrola i etatyzmem.

Oczywiście, ze komunizm zakłada brak państwa. Idzie to tak:

Państwo kapitalistyczne -> Państwo Socjalistyczne(PRL,,ZSRR itp) -> ono obumiera i pojawia się -> Komunizm

Lub jak anarchiści i chyba trokacisci uważają

Państwo kapitalistyczne -> Komunizm
  • Odpowiedz
@Riczard: To może najpierw zdefiniuj czym jest socjalizm według Ciebie bo masz jakieś abstrakcyjne pojęcia.

Oczywiście, ze komunizm zakłada brak państwa. Idzie to tak:

Państwo kapitalistyczne -> Państwo Socjalistyczne(PRL,,ZSRR itp) -> ono obumiera i pojawia się -> Komunizm

Dobry kabaret.
  • Odpowiedz