Wpis z mikrobloga

@ediz4: leninizm, następnie marksizm-leninizm i jego ewolucje. Bliżej im do socjalizmu. Tak, rządziła wówczas partia posiadająca w nazwie "komunistyczna". Na tej samej zasadzie, co teraz masz partię z prawem i sprawiedliwością w nazwie. Ani jedna, ani druga nie spełniała czy nie spełnia doktryn, które ma w nazwie.
  • Odpowiedz
@ediz4: Chodzi po prostu o to, ze komuniści chcieli zbudować komunizm, jednak nie udało im sie - w sumie nigdzie na świecie - "stanęli/utknęli" na etapie państwa socjalistycznego - takiego jak ZSRR, czy PRL. Tyle, no prościej sie nie da. Nazywanie PRLu komuna jest nazwa potoczną i wzięło sie min. z tego, ze rzeczywiscie rządzili komuniści....ktorym jednak nie udało sie wprowadzić komuny.
  • Odpowiedz
@ediz4: No nie... Nie odłamy. Tak, nawiązywali do komunizmu jako ustroju idealnego, utopijnego. Nie, nigdy nie mieli nic wspólnego z komunizmem.

Pokaż mi w którym momencie ZSRR dążyło do pozbycia się podziałów klasowych (pogłębiali je), wyeliminowania pieniądza (kek..) i zlikwidowania rządu albo jakichkolwiek instytucji nadzoru (kek...).

Na chłopski łeb komunizm zakłada, że każdy będzie dawać swój wkład ludzkości bez względu na to, co robi. Zarządzasz bezinteresownie, bo jesteś dobry w
  • Odpowiedz
@kowzan: Przecież komunizm to utopia ALE wszystkie systemy które do niego dążyły tak się tytułuje - systemami komunistycznymi. ZSRR był państwem komunistycznym tak jak Chiny Mao choć różniły się podejściem do wielu spraw. Co to zmienia? Nic. Może wrócisz do clue - co to ma wspólnego z obecnymi rządami?
  • Odpowiedz
Chodzi po prostu o to, ze komuniści chcieli zbudować komunizm, jednak nie udało im sie - w sumie nigdzie na świecie - "stanęli/utknęli" na etapie państwa socjalistycznego - takiego jak ZSRR, czy PRL. Tyle, no prościej sie nie da. Nazywanie PRLu komuna jest nazwa potoczną i wzięło sie min. z tego, ze rzeczywiscie rządzili komuniści....ktorym jednak nie udało sie wprowadzić komuny.


@Riczard: I nadal są i były to systemy KOMUNISTYCZNE.
  • Odpowiedz
@ediz4 Szczerze mówiąc, nic. Zaognił mnie mem z błędami językowymi i postanowiłem zrobić swoją wersję. Jest tam gdzieś kawałek wyżej. Po zamieszczeniu na wykopie zaraz nad nim przeczytałem twój komentarz:

W Polsce nie było komunizmu - buhahahahahahahaha.

Na niego zareagowałem. Nigdzie na świecie nie było komunizmu. Nigdy. Potem rozpoczęła się nasza dyskusja.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Chodzi po prostu o to, ze komuniści chcieli zbudować komunizm, jednak nie udało im sie - w sumie nigdzie na świecie - "stanęli/utknęli" na etapie państwa socjalistycznego - takiego jak ZSRR, czy PRL. Tyle, no prościej sie nie da. Nazywanie PRLu komuna jest nazwa potoczną i wzięło sie min. z tego, ze rzeczywiscie rządzili komuniści....ktorym jednak nie udało sie wprowadzić komuny.


@Riczard: I nadal są i były to systemy KOMUNISTYCZNE.
  • Odpowiedz
@ediz4: Z PRLem? Spora cześć działaczy PISu była w PZPR lub była TW. Solidaryzm czyli decfacto etatyzm czy socjalizm. Nadprodukcja urzędników oraz prawa. Nadregulacje i fetyszyzacja spółek skarbu państwa. Przywileje górnicze. Niechęć do zachodu. Dobro Partii widziane jako dobro państwa, a każdy słuszny lub nie atak czy krytyka PISu jest odbierany jako atak na naród/państwo. Już nie mówię o tym co się odwalalo z trybunałem konstytucyjnym.
  • Odpowiedz
to może ja odpowiem: władze. Piotrowicz, Jasiński, Czabanski, Kostrzewski, Kryze itd. Nie wspominając oczywiście o wodzu, którego ojciec w niewyjaśnionych okolicznościach dostał wille na Żoliborzu, a sam wódz jako dziecko zagrał w filmie.


@boskakaratralalala: Krzaklewski, Miller, Czarzasty, Boni, Kwaśniewski, Jałowiecki, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Kazimierz Kutz, Ćwiąkalski, Barbara Kudrycka, Leszek Korzeniowski, Miron Sycz - ten to szczególnie obrzydliwy, Bożena Sławiak, Karol Węglarzy, Maria Wągrowska, Tadeusz Nalewajk - wszyscy albo prominentni działacze PZPR
  • Odpowiedz
@ediz4: #!$%@? i cwaniakujesz, ze sie tego czytac nie da. Jak jestes taki madry, to wypisz czym wg. Ciebie sie rozni jeden i drugi ustroj ze tak bardzo ze twierdzisz, ze porownanie z dupy - a nie w quizy sie bawisz.

Jak najbardziej sa podobienstwa:
- ustroj totalitarno-autokratyczny: jest
- kult jednostki: jest
- obrywanie za krytyke
  • Odpowiedz
komunizmu


@ediz4: Podałem Ci cechy rodem z PRL, jak Ci tu wszyscy tłumaczymy nigdy, nigdzie nie było komunizmu wiec nie będę państwa PISu z tym bytem porównywał.
  • Odpowiedz
@boskakaratralalala: Fakt jest taki że znajdziesz osoby z PZPR bądź TW w zasadzie w każdym ugrupowaniu politycznym w parlamencie. Nie wiem więc po co używać tego jako argumentu. No chyba że chcesz się bawić w pytania typu- która partia obniżyła emerytury członkom resortów siłowych PRL
  • Odpowiedz