Wpis z mikrobloga

Sanepid z Wodzisławia odpisał na mój wniosek o informację publiczną. Napisali bardzo ogólnikowo, ale odpisali. Z treści pisma wynika, że przeprowadzono kontrolę.
Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/6044425/carrefour-o-tym-jak-wodzislawski-market-olewa-zalecenia/
Treść mojego pisma niżej.
Odpowiedź na grafice.

Pytanie do @chomik3 czy coś się poprawiło?

Kontrola marketu Carrefour,Matuszczyka 2, 44-300 Wodzisław Śląski

Na podstawie art. 2 ust. 1 i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1764 z późn. zm.), zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji w zakresie:

działań sanepidu w sprawie medialnych oraz w udostępnianych w mediach społecznościowych (vide https://www.wykop.pl/artykul/6044425/carrefour-o-tym-jak-wodzislawski-market-olewa-zalecenia/ ), w szczególności dotyczących marketu Carrefour, ul. Matuszczyka 2, 44-300 Wodzisław Śląski.

W szczególności:

1. Czy podjęta została kontrola w związku z nieprawidłowym przechowywaniem żywności przez sklep?

2. Kiedy ostatni raz przeprowadzona została kontrola ww obiektu handlowego?

3. Czy Państwa jednostka planuje kontrolę ww marketu w związku z doniesieniami medialnymi? W szczególności, że nieprawidłowe przechowywanie żywności stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego.

4. Jakie są kryteria do stwierdzenia stanu zagrożenia dla życia lub zdrowia ludzkiego? Proszę o przesłanie.


Dodatkowo, dla celów statystycznych, proszę o informację:

5. Czy tutejsza jednostka organizowała w 2019 i 2020 roku spotkanie "opłatkowe" dla pracowników? Jeżeli tak, to proszę o wskazanie kosztu spotkania oraz źródeł jego pokrycia, jak również od jakich podmiotów zostały zakupiony produkty wykorzystywane podczas spotkania. Ponadto proszę o informację, czy podmioty te podlegały kontroli w okresie ostatnich trzech lat i z jakim wynikiem. Proszę ponadto o wskazanie, czy pracownicy biorący udział w spotkaniu otrzymali stosowną deklarację podatkową uwzględniającą uzyskane nieodpłatne świadczenie?

6. Jakie działania na rzecz celów wskazanych w art. 4 ust. 1 pkt 9) Ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadziła Państwa jednostka w roku 2020?

7. Proszę o informację na temat liczby grzybiarzy, którzy zgłosili się w pięciu ostatnich latach, z podziałem na miesiące.


Głupi prosiłem o plusowanie komentarza przez tych, co chcą być zawołani. Nie zwróciłem uwagi, że w znaleziskach nie widać osób plusujących komentarze ()

Wołam tych, co napisali komentarze:

Pobierz Sebgat - Sanepid z Wodzisławia odpisał na mój wniosek o informację publiczną. Napisal...
źródło: comment_1619007108vBiPJ64FpRGaeKf0k2dPOv.jpg
  • 1
@Sebgat: Nie chodzę tam za często, byłem raz tydzień po napisaniu postu to lodówka była już wyniesiona a kiszonki w zamkniętych "normalnych" lodówkach. Od tego czasu jednak moja noga tam nie stanęła.
Miło, że odpisali ;) Dzięki za interwencje