Wpis z mikrobloga

Mirki #inwestycje #inwestowanie, przespałem boom na nieruchomościach, bitcoinach za to trochę zarobiłem na giełdzie. Co byście dziś zrobili mając 200-300k wolnych środków w ręce? Z jednej strony inflacja żre, z drugiej jak to wszystko jebnie to sporo speców wieści przeceny, więc może warto wtedy mieć trochę żywej gotówki? Myślałem o nieruchomościach, ale to jest jakiś koszmar, za 300k to kupię działkę, co 3 lata temu kosztowała 100k, mam wrażenie, że to jebnie długoterminowo... Na mieszkanie trochę za mało, w siebie regularnie inwestuję, więc to też odpada. USD/EUR też na tyle mocne, że przewalutowanie może wyjść różnie :/ Nie lubię kredytów, ale może dobrać z 300k i kupić jakieś mieszkanie? Teraz siedzę w wynajmowanym, więc profit jakiś by to był, po 50 latach się zwróci ;) Helpunku!

#kichiochpyta #gielda #pieniadze #warszawa
  • 7
  • Odpowiedz
@Silvestre_Cucumeris: Ja bym brał mieszkanie. Zamiast płacić za wynajem spłacisz sobie kredyt, nawet jak podniosą nieco stopy procentowe to pewnie będziesz na plus. Z takimi oszczędnościami nie musisz kredytować się pod korek, a własne mieszkanie to nie tylko wygoda ale też inwestycja na starość. Na emeryturze gdzieś trzeba mieszkać i za coś żyć. Mieszkanie raczej nie straci połowy wartości w tym czasie, prędzej utrzyma ją albo nawet podniesie, więc czysty profit.
  • Odpowiedz
Część pieniędzy dałbym na IKE, ale to tylko 15k rocznie, jeżeli jesteś pewien co do miejsca zamieszkania to imo kupno nieruchomości to dobry pomysł. Jeśli, z kolei, planujesz w najbliższym czasie (kolejne kilka lat) relokować się to wrzuciłbym te pieniądze w ETFy, nie napiszę nic konkretnego bo najlepiej jakbyś sam się rozeznał w temacie i podjął świadomą decyzję
  • Odpowiedz
W krypto walutach sporo sie dzieje wokol Ethereum teraz (przejscie na proof of stake, w niedalekiej przyszlosci wylaczenie kopania - ograniczy przyplyw nowego eth), ada jest fajnym krypto ale jak ze wszystkim, moze wzrosnac albo opasc.
Ostatnio dobrze mi idzie shortowanie wig20 jak tylko przeskoczy 2000 :D
Ale ja sie nie znam, lepiej zapytac kogos kto wie co i jak :)
  • Odpowiedz