Wpis z mikrobloga

@forkbomb: No właśnie. Z braku umiejętności czytania ze zrozumieniem wynikają później fałszywe przekonania, że pedalarze mogą jeździć obok siebie cały czas. W przepisach jest jasno napisane, że mogą w WYJĄTKOWYCH sytuacjach, kiedy nie zagrażają bezpieczeństwu ani nie tamują ruchu. Powyższa sytuacja nie jest wyjątkowa, ale pedalarze uczynili z tego normę. Właśnie z tym mam problem - bardzo dużo takich typków spotykam.
  • Odpowiedz
@haudujudu_:

Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.


dopuszcza się wyjątkowo a nie w wyjątkowych sytuacjach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@haudujudu_: a moim zdaniem powinieneś zamilknąć bo przed chwilą mi zarzucałeś brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.

ruch, czyli bezpieczne wyprzedzanie

@zgbietko: otóż nie mój drogi. ruch to nie wyprzedzanie. utrudnianie by było gdyby rowerzyści jadący obok siebie nie chcieli zrobić miejsca po zorientowaniu się że znajduje się za nimi pojazd tak jak to miało miejsce na jednym z filmików. Jazda pustą drogą obok siebie jest jak najbardziej legalna.
  • Odpowiedz
@Lukasy teren zabudowany widziałem tabliczkę na nagraniu. Nie pamiętam ograniczenia w tym miejscu bo nie jeżdżę tamtędy często. Potem widać na nagraniu 60km/h
  • Odpowiedz