Wpis z mikrobloga

Mi Band 6 vs Mi Band 5 vs Amazfit Band 5

Najważniejszą zmianą Mi Band 6 w stosunku do Mi Band 5 oraz Amazfit Band 5 jest większy, bardziej wypełniony wyświetlacz AMOLED o wielkości 1,56 cala (Band 5 ma 1,1 cala). Nowością w Mi Band 6 jest pomiar oddechu w trakcie snu oraz pomiar saturacji, czyli nasycenie krwi tlenem. Takie funkcje były już dostępne w smart opasce Amazfit Band 5, którą widzicie na zdjęciu (z zielonym paskiem).

Co do pomiaru saturacji, to trwa do około 1 minuty i niestety nie wychodzi za każdym razem. Czasami trzeba powtórzyć operację kilkukrotnie. Podczas jednego z testów Amazfit pokazał 95%, natomiast w Mi Band6 nie udało się uzyskać pomiaru. Innym razem było odwrotnie – Mi Band 6 pokazał 98% a Amazfit pokazał informację, że nie udało się zrobić pomiaru. Tak to właśnie wygląda, jeśli chodzi o pomiar saturacji na co dzień.

Moim zdaniem nie warto zmieniać poprzednich modeli na 6, jeśli bierzemy pod uwagę tylko pomiar saturacji. Lepiej kupić pulsoksymter napalcowy, który daje szybsze i bardziej powtarzalne wyniki.

W związku z dodaniem nowych funkcji trzeba mieć na uwadze to, że skróci się czas pracy na baterii. W Amazfit i Mi Band 6, przy włączonym pomiarze oddechu podczas snu i mierzeniu, co jakiś czas saturacji, czas pracy wychodził około 10 dni. Włączone miałem także analizę snu oraz sprawdzanie tętna, co 10 minut. Wyłączone były wszelkie powiadomienia aplikacji, sms, itp. Mi Band 5 przy takich samych ustawieniach, po 10 dniach pokazywał jeszcze 58% baterii.

#czajna #aliexpress #xiaomi #miband #amazfit #miband5 #pulsoksymetr
czajnapl - Mi Band 6 vs Mi Band 5 vs Amazfit Band 5

Najważniejszą zmianą Mi Band 6...

źródło: comment_16189420550kd2YObnf8HKCRHMSly47x.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gruby_mbl: W 6 ekran jest większy i dla mnie to akurat na plus. Niestety przekłada sie to na krótszy czas pracy na baterii. W Amazfit bardziej tez odpowiada mi apka zepp. Gdyby była mała różnica w cenie, to wybrałbym Mi Band 6 ze względu na większy ekran.
  • Odpowiedz