Wpis z mikrobloga

Mi Band 6 vs Mi Band 5 vs Amazfit Band 5

Najważniejszą zmianą Mi Band 6 w stosunku do Mi Band 5 oraz Amazfit Band 5 jest większy, bardziej wypełniony wyświetlacz AMOLED o wielkości 1,56 cala (Band 5 ma 1,1 cala). Nowością w Mi Band 6 jest pomiar oddechu w trakcie snu oraz pomiar saturacji, czyli nasycenie krwi tlenem. Takie funkcje były już dostępne w smart opasce Amazfit Band 5, którą widzicie na zdjęciu (z zielonym paskiem).

Co do pomiaru saturacji, to trwa do około 1 minuty i niestety nie wychodzi za każdym razem. Czasami trzeba powtórzyć operację kilkukrotnie. Podczas jednego z testów Amazfit pokazał 95%, natomiast w Mi Band6 nie udało się uzyskać pomiaru. Innym razem było odwrotnie – Mi Band 6 pokazał 98% a Amazfit pokazał informację, że nie udało się zrobić pomiaru. Tak to właśnie wygląda, jeśli chodzi o pomiar saturacji na co dzień.

Moim zdaniem nie warto zmieniać poprzednich modeli na 6, jeśli bierzemy pod uwagę tylko pomiar saturacji. Lepiej kupić pulsoksymter napalcowy, który daje szybsze i bardziej powtarzalne wyniki.

W związku z dodaniem nowych funkcji trzeba mieć na uwadze to, że skróci się czas pracy na baterii. W Amazfit i Mi Band 6, przy włączonym pomiarze oddechu podczas snu i mierzeniu, co jakiś czas saturacji, czas pracy wychodził około 10 dni. Włączone miałem także analizę snu oraz sprawdzanie tętna, co 10 minut. Wyłączone były wszelkie powiadomienia aplikacji, sms, itp. Mi Band 5 przy takich samych ustawieniach, po 10 dniach pokazywał jeszcze 58% baterii.

#czajna #aliexpress #xiaomi #miband #amazfit #miband5 #pulsoksymetr
czajnapl - Mi Band 6 vs Mi Band 5 vs Amazfit Band 5

Najważniejszą zmianą Mi Band 6...

źródło: comment_16189420550kd2YObnf8HKCRHMSly47x.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@czajnapl: ( ͡° ͜ʖ ͡°) A na ile działają te bajery? Bo był filmik na którym mi band bodajże 4 albo 5 mierzył tętno na rolce srajki.

10 dni? Nie jest super ale tragedia nie ma, są zegarki które dwa dni wytrzymują, chociaż poprzednie bandy ok 20 dni wytrzymywały.
  • Odpowiedz
@Elements: Na Rolce nie mierzyłem. Przy ręcznym mierzeniu pomiary są bardzo podobne do tego z ciśnieniomierza. Gorzej jest w przypadku automatycznego mierzenia, co np. 1/10 min. Każdy pokazuje inny pomiar. Amazfit dawał najwyższe pomiary. Podobnie jest z krokami - jak przejdziesz po ulicy 1000 kroków, to każdy pokaże przybliżone pomiary. Ale już w codziennym użytkowaniu, gdy raz siedzimy a innym razem idziemy, to każdy liczy jak chce, chociaż nie ma aż
  • Odpowiedz
@czajnapl: a czy Xiaomi wypuściło lub zapowiedziało nowy zegarek (nie opaskę), który posiada podobne bajery? Obecnie posiadam Amazfit GTR bez tych funkcji i wolałbym wymienić zegarek na nowy, niż używać dodatkowej opaski ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
( ͡° ͜ʖ ͡°) A na ile działają te bajery? Bo był filmik na którym mi band bodajże 4 albo 5 mierzył tętno na rolce srajki.


@Elements: każdy zegarek z diodowym pomiarem tętna będzie mierzył na rolce papieru, to akurat nie jest wina tego czy innego sprzętu, tylko sam pomiar tak działa, więc nie ominiesz tego. Do dokładnych pomiarów to tylko ta opaska na klatkę piersiową
  • Odpowiedz
każdy zegarek z diodowym pomiarem tętna będzie mierzył na rolce papieru,


@Zielczan:

gówno prawda, Garmin Fenix 6x też ma "diodowy" pomiar, a na rolce papieru nie mierzy i wyniki są niemalże zgodne z pomiarami aparaturą medyczną.
  • Odpowiedz