Wpis z mikrobloga

Nacjonalizm stoi w radykalnej sprzeczności z kapitalizmem. Idee wolnorynkowe to nic innego, jak zniesienie regulacji i wystawienie Polski na międzynarodowe korporacje, które dokonałyby całkowitego zawłaszczenia. Każdy kto pamięta czym się skończyły reformy Balcerowicza powinien odrzucać neoliberalne pomysły i samych podstaw. Sojusz Korwina oraz Ruchu narodowego to nieporozumienie. Bosak stoi praktycznie pomiędzy dwiema sprzecznymi ideami. Do tego neoliberalizm promuje wprost konsumpcjonizm i atomizacje jednostek w ramach społeczeństwa co rozbija jego organiczną jedność. Więcej kapitalizmu nie jest rozwiązaniem tylko trucizną dla tego narodu.

#nacjonalizm #konfederacja #antykapitalizm #polityka #kapitalizm
  • 24
ZSRR produkował na konsumpcje nie na profit.


@RzutKamieniem: Chyba na konsumpcję Armii Czerwonej.

Te zakłady były przestarzałe o minimum 30 lat i skrajnie nierentowne. Ich pozostawienie oznaczałoby ogólnonarodową zrzutkę i tak bardzo biednego społeczeństwa na molochy niemożliwe do odratowania.
@amantadeusz: Jednak te, które udało się odratować często gęsto dzisiaj prosperują. GAZ, koleje rosyjskie, Kałasznikow. Nawet Ładzie się udało wyrobić profit ostatnio. Jedyne ruskie post-sowieckie koncerny, które upadły i tracą to te nastawione na dostawy do ruskiej armii, które nie mają popytu, bo sprzedają ekskluzywnie do Rosji, aby nie dzielić się technologią zbrojeniową. W Rosji nie takieg kompleksu przemysłu zbrojeniowego w USA nastawionego na profit.

Poza tym ruscy nie musieliby stawiać
Jednak te, które udało się odratować często gęsto dzisiaj prosperują. GAZ, koleje rosyjskie, Kałasznikow. Nawet Ładzie się udało wyrobić profit ostatnio. Jedyne ruskie post-sowieckie koncerny, które upadły i tracą to te nastawione na dostawy do ruskiej armii, które nie mają popytu, bo sprzedają ekskluzywnie do Rosji, aby nie dzielić się technologią zbrojeniową.


@RzutKamieniem: Skoro dało się je uratować, to znaczy że były przydatne. Nie oznacza to jednak, że z każdym można
@amantadeusz: Chodziło mi koncepcję 'military industrial complex' jaką pokazał Eisenhoower. Chodzi o to, że prywatny przemysł zbrojeniowy nakręca sztucznie popyt na jego produkty przez lobbying, żeby zawsze drenować hajs od państwa. Dlatego USA ma takie wielkie koncerny zbrojeniowe i budżet sił zbrojnych to 750 miliardów.

Ruskie kupują tyle ile potrzebują i często wolą wyjść na minus, aniżeli pozwolić państwowemu przedsiębiorstwu sprzedać jakiś strategicznie ważny produkt. Dlatego Ruscy producenci broni często są