Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie filmu #smolensk. Nie oglądałem (chociaż z ciekawości przymierzałem się kilkakrotnie). Hejt jak wiemy jest okrutny, ale czy ten film jest najprawdę żenujący słaby artystycznie i technicznie (drewniane aktorstwo, dłużyzny, bezsensowne cięcia, nudy, efekty specjalne na poziomie Wiedźmina, półamatorszczyzna w zdjęciach i scenografii itp.) czy też jest to po prostu przeciętny (a może nawet i dobry) film z ciekawą fabułą, po prostu zhejtowany i zdeptany z racji swojej tematyki, przesłania i zakładanych tez?

Nie mogę niestety dojść do tego, a recenzje w Internecie rozdzielone są na dwie grupy, katolskie entuzjastyczne (jest ich stosunkowo niewiele) i #!$%@?ćpisowskie hejterskie aż do bólu. Trzeźwego spojrzenie nie ma nigdzie.

Muszę wyrobić je sobie sam, ale jednak najpierw wolę zapytać.

#kiciochpyta #film #pytanie
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Pink_Floyd: film jest po prostu nudny, ot główna bohaterka nie wierzy w oficjalną wersję wydarzeń i na własną rękę próbuje dotrzeć do prawdy, wchodząc z butami każdemu kto jej się po drodze nawinie. Oglądałem to dość dawno, ale pamiętam że mi się dłużył niemiłosiernie i chciałem żeby się skończył jak najszybciej. Btw na początku filmu mamy beznadziejne CGI samolotu, co już nie nastraja pozytywnie dalej.
A pamiętacie uroczystą premierę z prezydentem na czele. Przecież nawet oni musieli mieć świadomość że to straszny crap
Chcesz sobie wyrobić obiektywne zdanie wiec nie oglądasz filmu tylko pytasz o niego na wykopie? Dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@arinkao: probuje ustalic czy byc moze jednak cos jest na rzeczy i czy warto inwestowac 2 godziny w cos, w co nie ma sensu inwestowac