Wpis z mikrobloga

@NatarczyweConfetti: Mi w nabraniu pewności siebie pomogło parowanie przeciwników, dało mi to nadzieje zmotywowało do gry, a co do bossa to pomimo tego że jest wielki i ma wielką broń, nie jest tak straszny jak wygląda, co zresztą zobaczysz w późniejszych etapach gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
możesz zacząć olewać mobki na tym odcinku i po prostu biec do fog gate’u


@Choir: slynne ostatnie slowa gracza ds2 przed smiercia :P
Jak nie ogarnie zabijania to przebiegania i unikow przez tlumy tym bardziej.
moim zdaniem ta gra swietnie uczy cierpliwosci i systematycznosci

Jak ktoś sobie nie radzi, to trzeba mu powiedzieć jakim ekwipunkiem się ułatwia grę, nie utrudnia xD


@Jaqbasd-: wlasnie z tego co widze to tutaj sami
@3mortis: Przecież w DS2 spokojnie dobiegniesz do chyba każdego fog gejtu poza frozen outkirts i pierwszym smelter demonem jeśli opuściłeś most (jak nie, to można zrobić skrót skacząc przez lawę)
@Choir: ja w kazdej czesci spokojnie dobiegam
ale wiem z doswiadczenia ze jak ktos na poczatku gry ma problemy z dojsciem do bossa w ogole to przebieganie i ominiecie wszystkiego nie jest dobrym pomyslem. Ani sie nie nauczy a i pewnie nie skonczy sie to dobrze. Jak ma problem z unikami w walce 1 na 1 to co dopiero jak 5 na raz sie zgrupuje i nie bedzie mial jak przebiec
@3mortis: no tak, bo porada „graj od początku bez tarczy”, co całkowicie zmienia mechaniki gry i czyni ją o wiele innym, ciekawszym doznaniem, to to samo co „naucz się grać lepiej ”. Jacyś debile musieli projektować tego Bloodborne’a.

Chodziło mi o uniknięcie wyrobienia sobie odruchów chowania się przez całą grę za tarczą i faktyczne doznanie jej w całości, a to właśnie początek, gdzie i tak będzie ciągle padał, jest na to
@Choir: Bloodbourne to inna gra, z mechanika pod brak tarczy. Z inna mechanika udzwigu, unikow, odnawiania zycia po atakach, z innym podejsciem do przedmiotow leczacych itp

W DS uwazam ze klasyczna postac rycerza majacego tarcze z udzwigiem pozwalajacym robic uniki to optymalna postac pod jaka gra jest projektowana, a jak ktos nie zna wrogow i ich atakow to stanie z podniesiona tarcza pozwala wiele wybaczyc i spokojnie sie uczyc. Tarcza w
@Choir ds2 mi każdy odradza jako słabą grę a mi się nie uśmiecha kupować gry za 120 ziko i ryzykować bo promek już nie ma

a co do sekro to mi nie siedzą dwie rzeczy mianowicie wymuszony jeden playstyle oraz to że gierka siedzi w typowo japońskim klimacie który mi się osobiście nie podoba