Wpis z mikrobloga

Krótka ankieta odnośnie #gothic (1 i 2): macie tak samo, że pierwszy rozdział podoba Wam się zawsze DUŻO bardziej od reszty gry? Może nie tylko pierwszy rozdział, ale generalnie early game. Ten czas gry, w którym poznajecie świat, sytuację polityczną, konflikty interesów różnych frakcji i jesteście generalnie "nikim" - musicie dopiero zapracować na pierwszą solidną broń, pancerz etc.

Później jest jakoś "meh". Generyczne zabijanie "zła", czy to w postaci śniącego w Gothic 1, czy smoków w Gothic 2.
Gothic 2 raz skończyłem z przyjemnością. Później wiele razy wracałem do gry i zawsze przerywam gdzieś połowie, gdy kończy się moja ulubiona część gry. Jeszcze gorzej było u mnie z jedynką: nigdy nie ukończyłem tej części - jakoś w połowie zwyczajnie mi się nudzi.
To trochę taki fenomen wśród "moich ulubionych gier": regularnie wracam do Gothic 1 lub 2 (przynajmniej raz w roku) i z ogromną przyjemnością przechodzę pierwszy, ewentualnie drugi rozdział. Później zainteresowanie wygasa.
W sumie trochę podobnie miałem w Morrowindzie: setki godzin włóczyłem się po świecie, a nigdy nie ukończyłem głównego wątku.

Ktoś ma podobnie? Pytam z ciekawości.

#gry #gothic #gothic2

Pierwszy rozdział (generalnie early game) w Gothic 1/2 podoba Wam się dużo bardziej od reszty gry?

  • Tak 79.8% (79)
  • Nie 20.2% (20)

Oddanych głosów: 99

  • 7
@JavaDevMatt: w jedynce zdecydowanie tak. Natomiast w dwójce po premierze dodatku ten środkowy gameplay jest zdecydowanie bardziej urozmaicony. Ogólnie cała seria Gothic najbardziej cierpi na brak ciekawych questów i wyzwań dla postaci wysokopoziomowych. Końcówka to już czyszczenie mapy z czego się da a Irdorath jest tylko formalnością.

W G2 brakowało mi takiego wielkiego, ostatecznego questa pobocznego dla maksymalnego koksa. Np. odbicie zamku w GD wraz z Hagenem. Wiadomo, możesz to zrobić
@JavaDevMatt: Sprawa jest prosta, po pierwsze w pierwszym rozdziale jest najwięcej contentu i jest on jeszcze świeży, np zabijanie wszystkiego na mapie po raz pierwszy jest w porządku raz, drugi, za trzecim zaczyna nudzić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym moim zdaniem też wynika to z tego, że w pierwszym rozdziale dostajesz dużo expa, dużo poziomów i prawie każdy śmieć który znajdziesz może się przydać, jest silne