Wpis z mikrobloga

BTW Z całą tą Superligą to mam wrażenie, że się skończy tak, że jej organizatorzy dogadają się z UEFA/FIFA. Europejska i światowa federacja dostanie swoją dolę (haracz) i za jakiś czas będziemy mieli kolejny szczebel europejskich rozgrywek:

- Superligę (zabetonowaną)
- Ligę Mistrzów
- Ligę Europy
- Conference League.

Przy czym ta Superliga się stanie cyrkiem na kółkach, wędrującym po stadionach na całym świecie i pewnie okresowo z jakimiś dzikimi kartami dla drużyn z innych kontynentów.

#mecz #pilkanozna #superliga
  • 24
@thority:

Tak przy okazji, bo zapomniałem dopisać, to widziałbym to tak, że Superligę na podstawie jakiegoś specjalnego porozumienia zarządza Grono Założycieli, a UEFA i FIFA dostają od nich tylko kasę za legitymizowanie tego cyrku
@aut91: no wg mnie jedyne co Uefa moze osiagnac to dokleic gdzies swoje logo i dostac jakies gownopieniadze (na poczatek moze nawet troche wiecej niz gowno, ale jak superliga sie rozkreci to uefa bedzie miec coraz mniej do gadania), na nic wiecej nie maja szans bo maja duzo wiecej do stracenia
@ehh_te_wykopki: W Eurolidze masz 18 miejsc:

- 11 dla klubów-założycieli - trzech z Hiszpanii, dwóch z Grecji, dwóch z Turcji i po jednym z Rosji, Włoch, Izraela i Litwy (dokładnie dla Realu, Barcelony, Vitorii, Olympiacosu, Panathinaikosu, Fenerbahce, Anadolu Efes, CSKA, Maccabi Tel Awiw, Olimpii Mediolan i Zalgirisa)
- 2 miejsca dla posiadaczy dwuletniej dzikiej karty (obecnie to jest Bayern oraz Lyon)
- 1 miejsca dla zwycięzcy Eurocupu (niższego szczebla rozgrywek)
-
@ehh_te_wykopki: Ogólnie drużyny z naszej ligi mogą grać w:

- w FIBA Europe Cup (do 2019 zwycięzca awansował do CL)
- w Champions League (finaliści awansują do Eurocupu)
- w Eurocup (zwycięzca awansuje do Euroligi)
- w Alpe Adria Cup (nie ma możliwości awansu wyżej)
- w lidze rosyjskiej (mistrz lub wicemistrz (jeśli mistrzem jest CSKA) awansuje do Euroligi)
@piotr-zbies ale Misza masz. Obczaiłem tabele na flashscore. Jak zielona góra jest w stanie ogarnąć ligę polska i rosyjska w jednym sezonie? W ogóle na podróże to przecież leci w ciul hajsu.Mega ciekawy temat, byłbym wdzięczny gdybyś mógł to przybliżyć
kiedy Valencia została mistrzem ligi hiszpańskiej i wygrała Eurocup, przez co dziką kartę dostał Zenit


@piotr-zbies: nie mistrzem, a najwyżej sklasyfikowaną drużyną z tych co nie mają stałej licencji w Eurolidze :)

- w Champions League (finaliści awansują do Eurocupu)


@piotr-zbies: to absolutnie nie jest powiązane

- w Alpe Adria Cup (nie ma możliwości awansu wyżej)


@piotr-zbies: tych rozgrywek już nie ma, a jak były to była to totalna