Wpis z mikrobloga

Siema kuce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zrobiłem sobie tak na szybko ten Wasz test, w sumie nic nowego się nie dowiedziałem - oczywista oczywistość dla kogoś kto ma jasno sprecyzowane poglądy i wystarczające doświadczenie życiowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale nie o tym chciałem...

Nie odnieśliście wrażenia, że niektóre pytania są do dupy? Na tyle nieprecyzyjne, że równie dobrze można by odpowiedzieć "zdecydowanie tak" jak i "zdecydowanie nie"?
Przykładowo: "Nasza energia powinna pochodzić z odnawialnych źródeł energii." Co to znaczy nasza? Ziemian? Zdecydowanie tak, mamy jedną planetę, więc musimy o nią dbać, Marsa zbyt szybko nie sterramorfujemy. Polaków? Zdecydowanie nie, jak inni będą temat olewać a my nie, to uzyskają nad nami przewagę i kiedyś nas napadną i wybiją, więc musimy się bronić.
No dobrze, powiedzmy że tu sobie jakoś poradzę - jako człowiek ponadprzeciętnie inteligentny (aczkolwiek niezwykle skromny i do tego przystojny) domyślę się, że chodzi tu o narodowość, mimo że nie jest to nigdzie napisane.

Ale weźmy takie pytanie: "Narody uciskane mają prawo wziąć udział w gwałtownym powstaniu, gdy wszystkie inne możliwości zostały wyczerpane." I co, zdecydowanie tak, bo przecież każdy ma prawo się bronić przed bandytami? Ale z drugiej jest przecież wyraźnie napisane "gdy wszystkie inne możliwości zostały wyczerpane" więc raczej zdecydowanie nie dopiero wtedy, tylko o wiele wcześniej - bo zawsze będą jakieś "inne możliwości" i nigdy tej rewolucji nie zrobimy (jak np. północni koreańczycy, oni to chyba cały czas czekają na "wyczerpanie innych możliwości").

"Cel uświęca środki"? No to zależy (i nie mówię tu bynajmniej o tym, czy to mój cel lub moje środki). Cel wzniosły? Musimy się zmobilizować przeciwko wspólnemu najeźdźcy, który porywa wpływowych ludzi i podmienia ich na swoje jaszczurcze kopie? Zdecydowanie tak. Pomóc gromadzić bogaczom jeszcze większe bogactwo? Zdecydowanie nie. Ze środkami tak samo: Środki to tylko pieniądze, łatwe do zastąpienia? Zdecydowanie tak. Środki to życie albo wręcz wolność obywateli - zdecydowanie nie. Itd itp.

I teraz pytanie do Was:
a) przekombinowywuję niepotrzebnie, a pytania są oczywiste
b) mam rację i część pytań jest niedopracowana
c) błędy w tłumaczeniu i w angielskiej wersji tego ma
No i nie byłbym szurem gdybym nie dorzucił jakiejś teorii spiskowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) a więc:
d) pytania są specjalnie tak sformułowane, aby odrzucić skrajne odpowiedzi, ponieważ są one wbrew pozorom bardzo zbliżone (jak np. skrajnemu lewakowi bliżej do skrajnego prawaka niż do kogoś normalnego) i powinienem wybierać coś bliżej środka

#kompaspolityczny #politicalcompass #korwin #konfederacja #polityka
Jaox - Siema kuce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zrobiłem sobie tak na szybko ten Wasz test, w sumie ...

źródło: comment_1618807103OI7QAhegpwohqawxnzzTpF.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz