Wpis z mikrobloga

Jako ,że dziś "Narodowe czytanie Pisma Świętego", a ja mam pewien osobliwy fragment księgi Hioba. Z którego jasno wynika, że pam buk chyba się mocno nudzi i lubi się zakładać z szatanem. Swoją drogą ciekawe po co mu taki rodzaj dowartościowania, skoro mógłby wszystko i jest w teorii tym najlepszym. Ale mniejsza o to.

Kto o zdrowych zmysłach mógłby w tak bestialski sposób torturować poddaną mu osobę, szyderczo twierdząc, że hehe on jest takim waflem i wytrzyma wszystko co mu ześlę. Nie wytrzyma? Potrzymaj mi piwo.

Katole twierdzą oczywiście jaki to stwórca jest miłosierny i wspaniały. A tu rzeczywistowć i pokaz możliwości zwyrodnialca i psychopaty. Natomiast ukazanie biednego, doświadczonego samymi przykrościami człowieka, jako obiekt brutalnego eksperymentu, który co najlepsze nic nie wnosi to totalne kuriozum. Jest typowym kaprysem z tytułu BO MOGĘ I KTO MI COŚ ZROBI. Gdzie tu moralność?
Odpowiedź brzmi NIE MA

#bekazkatoli #cytatyzbiblii #ateizm #neuropa
Pobierz
źródło: comment_1618743028hp2VkROz1YOb1Qy6gMO0Yr.jpg
  • 20
Kto o zdrowych zmysłach mógłby w tak bestialski sposób torturować poddaną mu osobę, szyderczo twierdząc, że hehe on jest takim waflem i wytrzyma wszystko co mu ześlę. Nie wytrzyma? Potrzymaj mi piwo.


@Zuldzin: Żeby jeszcze tylko jego. Dla podkręcenia napięcia Bóg uśmiercił również 10 dzieci Hioba, które z zakładem miały tyle wspólnego, że... no, że były dziećmi Hioba.
Ale po wygranym zakładzie Hiob zrobił sobie nowe, więc wszystko się sztymuje, nie
@Zuldzin: Pamiętam, że analizowaliśmy to na polskim i też się wtedy zastanawiałam co za po*ebaną interpretację ta nauczycielka podaje. Ktoś tam nawet powiedział, że skoro tak to po co w ogóle żyć to zaraz "ale to stary testament i tam bóg taki był", co w zasadzie też jest głupotą, bo w starym testamencie to weź cierp ku uciesze boga, a w nowym biedne ludzie mój syn, czyli w sumie ja umrze
Ale po wygranym zakładzie Hiob zrobił sobie nowe, więc wszystko się sztymuje, nie ma o co afery robić.


@Ultimator: właśnie to mnie najbardziej w tej przypowieści uderzyło, gdy pierwszy raz ją usłyszałem w podstawówce. Zabiłem Ci rodzinę? no luzik, tutaj masz nową. Próbowałem zadawać wtedy na lekcji pytania- czemu bóg tak postąpił, skoro wiedział że wygra? (w końcu jest wszechwiedzący). Czy bóg na pewno jest najmądrzejszy, skoro tak głupio dał się
@ZieloneKoloTramwaja: W sumie mógł ich po prostu wskrzesić ale to nie miałoby trochę sensu bo takie czary w prawdziwym życiu nie działy. Za to umierająca żonka z dziećmi już tak i wtedy zrobienie nowej rodziny ma sens jako przetrwanie plemienia i jest dobre bo Hiob ziomek tak zrobił.
gdyby bóg żył w dja myślę że żyj w naszych czasachch czasach i (na miarę swoich możliwości) traktował słabszych (dzieci, zwierzęta) tak jak w Biblii to byłby zamknięty w psychiatryku na lekach jako niebezpieczny dla otoczenia zwyrol xD


@nieocenzurowany88: ja myślę że żył w naszych czasach tylko nie rozpoznaliśmy w nim Mesjasza. Lubił otaczać się i fotografować z dziećmi jak pan Jezus, stosował odpowiedzialność zbiorową jak grzech pierworodny, wprowadził kult jednostki
@Zuldzin: Nie nazywałbym tego dreamteam czy czymkolwiek dla beki.
Naprawdę chcę tutaj jakiegoś sprostowania, ale jak znam życie to sami nic nie widzą, albo się boją odpisać.
Ja przyznaję bez bicia, nie rozumiem tego przesłania. Bardziej Twoje wyjaśnienie do mnie przemawia.
@strfkr: @Zuldzin:
Wy sie nic nie znacie. Jahwe bawil sie po prostu, tak samo jak bawia sie w zolnierzy przedszkolaki. Wiadomo, ze nie sa zolnierzami, ale udaja i maja frajde.
No wiec Bog zydowski dla dobrej zabawy udawal, ze nie jest wszechwiedzacy i nie wie jak to sie skonczy, rownoczesnie udajac ze nie jest wszechmocny i nie moze tego zmienic. Szatan nie psul zabawy, bo w sumie zabawa w niepewnosc