Wpis z mikrobloga

Mireczki mam mały problem z drzwiami szafy z #ikea

Drzwi od dużej szafy kuchnennej opadają i nie jestem w stanie tego regulować, próbowałem standardowej regulacji, lekkiego odginania zawiasów (nie chcę nic urwać) i szpara między drzwiami a blatem nadal jest co mnie strasznie denerwuje.

Czy jest jakaś możliwość wymiany tych zawiasów (z tego co widzę to są zawiasy firmy Blum) na inne z większą regulacja tak abym mógł mieć równe drzwiczki?

Fotka zawiasu w komentarzu, nie wiem czy coś to pomoże ale starałem się uchwycić tą odległość między drzwiami a blatem

#stolarstwo
źródło: comment_16187385326kTUfzoFjSPoliPaenRlYf.jpg
  • 28
@wojjaskula: masz śrubę regulacyjną, wystarczy wysunąć bardziej dół a górę podciągnąć. Jak nie pomoże to możliwe że zawias z gunwolitu i musisz wymienić bo już się wytarł.
@wojjaskula: Jaki masz numer zawiasu?
Wygląda jak zwykły clip top 110 bez blumotion 71T3550.
Masz zastosowane prowadniki proste z regulacją mimośrodową góra-dół, które regulujesz przy zamontowanych frontach przez prostokątne okienko w zawiasie. Jeśli regulacja była by niewystarczająca możesz zamontować prowadniki krzyżakowe:
https://www.belmeb.pl/prowadnik-clip-173l6100.html
Dolne fronty zazwyczaj licuje się z dolną krawędzią korpusu, a pod blatem zostawia się 5-8mm luzu.
@Rafalski45 było tak od kiedy złożyłem kuchnie 5 lat temu ;) wczoraj wymieniałem fronty i robiłem małe naprawy i postanowiłem się za to wziąć.(specjalnie wyginalem nawet zawiasy w górę ale jest to ryzykowna robota) Nowe zawiasy są w drodze. Zakupie inne prowadniki zaproponowane przez @Amorfly
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojjaskula: trzy rozwiązania, może pomogą.
1. Dolny zawias wykręć tak, żeby poszedł w twoja stronę (picrel), a górny w drugą do korpusu .
2. Masz tam nóżki regulowane? Jak tak to ta pod zawiasem wykręć tak, żeby korpus szafki w tym miejscu poszedł do góry.
3. Sprawdź przekątne korpusu szafki, jak nie są równe to masz krzywo szafkę skręconą.
Przy prowadniku krzyżowym będziesz miał regulację góra-dół, czego nie ma przy prostym.


@marcel_pijak:

Widzę że kolega czegoś nie wie to podpowiem - ten prosty też ma regulację d/g jak najbardziej, na zasadzie mimośrodu, i to +-3 mm

Reguluje się śrubą która widać przez to kwadratowe wycięcie ramienia zawiasu. Nie ma za co.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojjaskula: nie śrubą od wysokości to reguluj, tylko tą od regulacji frontu lewo prawo względem korpusu, rolny w lewo maks górny maks w prawo, powinno trochę pomóc, ale na bank się #!$%@?ą pionowe krawędzie.