Wpis z mikrobloga

@Mari_anna: Smacznego kumpelko ʕʔ

Są tylko niewystarczające proste przepisy


Wbrew pozorom, ale cała gastronomia jest prosta. Nie ma żadnej filozofii w gotowaniu, sztuką jest dekoracja dań i tu przydaje się kreatywność, bo samo gotowanie, to robienie wedlug ustalonego przepisu. No i przy wymyślaniu nowego dania przyda się wyobraźnia, w ogole wszędzie musisz myśleć co robisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@smacznyy: Bede polemizowal. Gotowanie jako odtwarzanie przepisu jest proste. Gotowanie jako gastronomia, tworzenie wlasnych dan, rozumienie tego jak skladniki zachowuja sie w roznych naczyniach, temperaturach etc. wymaga troche zglebienia tematu.

To bardzo ciekawe ogolnie i warte rozkminienia, troche sie podszkolilem przegladajac Gotowanie dla Geekow.
@OstroS: Masz sluszność, faktycznie. W gastronomii trzeba myśleć i praca kucharza wcale taka prosta nie jest, bo musisz znać się na produktach jakie najlepsze wybrać i skomponować z tego danie. W sumie wszędzie trzeba myśleć, oprocz pracy w zakladzie produkcyjnym
@Mari_anna: Też często zależy od piekarnika (jak ma się jakiś stary). Bułki to raczej ciężko jest zepsuć, ale z chlebem to różnie bywa. Kiedyś robiłam często banana bread, bo zostawały banany i chyba tylko raz na 5 prób nie wyszedł mi zakalec, a ciągle robiłam dokładnie tak samo.