Wpis z mikrobloga

@In_thrust_we_trust: ze wszystkich ćwiczeń które wymieniłeś w zasadzie tylko allahy i wznosy nóg działają głównie na prosty, reszta to izometria na core, na prosty np fajnym ćwiczeniem jest jeszcze janda sit up

no ale bądźmy szczerzy ile byś nie katował prostego to go nie odsłonisz przy dużym poziomie zatłuszczenia

moim zdaniem lepiej mieć mocny core i schowany 6pak niż być kaleką z 6pakiem no ale co kto lubi, oczywiście można mieć
@vateras131: nikt ci nie broni robić jednego i drugiego, pytasz o ten mityczny 6 pak ale w sumie to nie wiem czy ty masz nadwagę czy po prostu jesteś suchy czy co? ja w zasadzie od początku przygody z siłownią nigdy nie robiłem ćwiczeń typowo pod prosty brzucha, jedynie wielostawy, akcesoria i core a przy dość dużym body facie jakieś tam kostki na brzuchu potrafią prześwitywać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@patrick_baitman:
6 paka nie mam bo jestem podlany
Natomiast czuje też że moje postawa pozostawia wiele do życzenia że względu na słaby core. Jak świadomie zepnę lekko brzuch to od razu chodzę bardziej wyprostowany. Tylko właśnie problem w tym że muszę to robić świadomie.
@In_thrust_we_trust: jeśli chcesz faktycznie wywołać hipertrofie i pogrubić kostki na brzuchu, to najlepsze cwiczenia bedą takie, gdzie skurczasz i rozciągasz mięsień. Czyli allahy wg mnie najlepsze, bo dodatkowo możesz dokładać ciężar i dawać bodziec do wzrostu. Minus jest taki, że to sie najlepiej tobi na siłce na bramie. Wznosy nóg to dobra alternatywa, ale trzeba uważać na odpowiednią technike, zeby inne grupy mięąni nie przejmowały za dużo pracy. Tam też możesz
@spanko: jakie zalecenia masz w kwestii nieprzejmowania pracy przez ijne grupy mięsniowe we wznosach nóg? Ja robię z opuszczaniem nóg tylko do połowy (do 90 stopni), podobno proste sa napięte caly czas przez to, a niżej i tak skośne bardziej pracują ;)

Allahy mozna robic na gumach oporych zawirszonych na drążku? Czy to się nie sprawdzi ;)
@In_thrust_we_trust: musisz uważać zeby mięsień prosty uda i biodrowo lędzwiowy nie przejmowały kontroli w ruchu
Jak chcesz zaaktywować prosty brzucha to skup sie na tylopochylwniu miednicy. Musisz całe.biodra dokręcić tak zeby czuć skurcz w prostym. Nie tylko unosisz nogi, ale też podwijasz calą miednice.
Co do gumy to jest to jakiś sposób ale trudniej kontrolować ruch i trudniej progresować, dla mnie to było niewygodne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@In_thrust_we_trust: ja robię allahy z gumą i siła brzucha idzie przez to jak #!$%@?. Dosłownie kilka treningów z allahami i zacząłem tak progresować w planku, że czasy, które robiłem dwa tygodnie temu jako absolutny max z drgawkami są teraz dla mnie wstępną rozgrzewką :D