Wpis z mikrobloga

Obejrzałem przed chwilą ten mecz i utwierdziłem się w przekonaniu że to zdecydowanie najlepszy mecz polskiej reprezentacji po 1989 roku. Żadne obrony częstochowy i fart (jak w 2:0 z Niemcami za Nawałki) ani wygrane ze średniakami europejskimi (jak wygrane za Engela z Ukrainą czy Norwegią) tylko właśnie ten mecz.

Totalna demolka wicemistrzów Europy i czwartej drużyny świata która przyjechała z samym Crisztianu.
Wynik 2:1, chociaż tak naprawdę Polska powinna wygrać 4:1.
Szczególnie w pierwszej połowie Portugalia była żałosna, ale w drugiej niewiele lepiej.

A Polacy? Inteligentna, szybka gra, cała 11-tka praktycznie bezbłędnie. Nie wiem co się stało tamtego dnia z tamtymi ludźmi, czy zesłano na nich ducha świętego czy leo przywiózł specjalną nalewkę od wujka z Nijmegen, ale po prostu gra była idealna od pierwszej do ostatniej minuty.

Tym bardziej się utwierdzam, że za Nawałki to jednak bardziej orka była, choć udało się osiągnąć najlepsze wyniki w ostatnich latach.

#mecz #reprezentacja #pilkanozna
  • 30
  • Odpowiedz
@jeseje: bo trenerow nie bylo ciekawych. Nawalka jakis tam warsztat mial no i na lewym pojechal.. Nazwiska i kluby w naszej kadrze z dobrym trenerem moga wyciagnac naprawde dobry wynik na euro.. No ale nie w dwa miechy pracy selekcjonera. Boniek zaplon jak diesel na mrozie..
  • Odpowiedz
@jeseje: pamiętam jak to oglądałem, jak padła bramka na 1:0 to uznałem to za fart
jak weszło na 2:0 to myślałem że mam omamy a jak dotrwałem do przerwy to przestałem ogarniać co się dzieje, no #!$%@? podmienili reprę, przemalowali jakichś naprędce zebranych murzynów na biało i mówią że to polacy tak #!$%@?ą za piłką
  • Odpowiedz
@jeseje Zdecydowanie masz rację, to był mecz w którym nasza kadra zgniotła czołową reprezentację świata, tym większe brawa dla Leo bo dysponował grupą graczy(z całym szacunkiem do nich) wyraźnie słabszych od tych których miał do dyspozycji Nawałka. Dzisiaj kadrze przydałby się taki Ebi Smolarek, dziś szybkich a przy tym dobrze technicznie skrzydłowych bardzo nam brakuje.

Myślę że Smolarek gdyby był przeniesiony do naszych czasów idealnie pasowałby do Lewandowskiego, Lewy mógłby nieraz zejść
  • Odpowiedz
@DonTadeo: Ebi klasa i MVP dzięki bramkom, ale tam jest więcej perełek:
- młody Kuba - to była jednak klasa. I siła w nogach i ogarniał grę kombinacyjną i po prostu myślał na boisku. Ogromnie przydałby się teraz skrzydłowy tej klasy, Jóźwiak dobrze rokuje, ale tak szczerze mówiąc, to Kuba w tym meczu był o rok młodszy niż Jóźwiak teraz, no i jednak lepiej wyglądał od tego do Kamil pokazuje, chociaż
  • Odpowiedz
@jeseje: moim znajomym podaje ten mecz jako przykład, jak wielkiego mielismy wtedy trenera. Zawsze zaznaczam, że wielkiego Cristiano zatrzymał wtedy nie kto inny jak Bronowicki, który glowy poza Polską ligę nie wychylił ;)
  • Odpowiedz
@jeseje: Leo to był Pan fachowiec, trzeba mu oddać. Pamiętam ten mecz, byłem wtedy jeszcze w liceum i nigdy tak nie czekałem na mecze reprezentacji, jak za kadencji tego Pana (ʘʘ) Ten mecz faktycznie był piękny, ale rewanż również mi się podobał, była ta nuta emocjonalnego rollecostera, gdzie po prowadzeniu 0:1 zaczęliśmy przegrywać 2:1 i w jednej z ostatnich akcji meczu huknął Krzynówek ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Bronowicki, który glowy poza Polską ligę nie wychylił ;)


@Zoltafik: Bez przesady, w pierwszym sezonie w Crvenej Zvezdzie nie przepadł, a potem zniszczyły go kontuzje, więc sportowo nie było tak najgorzej.
  • Odpowiedz
  • 2
@jeseje a pamiętasz rewanż i bramkę Krzynówka? I ten farfocel bramkarza Portugali, to były czasy, teraz nie ma czasów :D taki Krzynówek ,cały czas do przodu, z młotkiem w nodze teraz by się przydal
  • Odpowiedz