Wpis z mikrobloga

Mirki czy ma sens instalować drugą przeglądarkę by "podnieść" bezpieczeństwo dzięki whitelistowaniu JavaScript osobno dla każdej ze stron? Safari nie ma możliwości whitelistowania JS'a, stąd pytanie :)

- Safari - tylko kilka stron których używam na codzień którym ufam

- Chrome - Wszystkie inne strony internetowe, domyślnie blokowany JavaScript i filtr niebezpiecznych stron

Może @ZaufanaTrzeciaStrona @niebezpiecznik-pl @sekurak coś doradzą? :)

#security #bezpieczenstwo #hacking #sysadmin #unix #linux <-- sporo technicznych osób tu sieci więc taguję #serwery
  • 17
@Dapson: słuchaj, mam już swój thread model i jednym z punktów jest złośliwe oprogramowanie. A jak wiadomo sporą część łapie się z przeglądarki internetowej więc staram się temu zapobiec. Nie wiem z czym masz problem, nie chodzi o to aby nie korzystać z internetu bo śledzo i dane zbierajo ¯\_(ツ)_/¯
Mirki czy ma sens instalować drugą przeglądarkę by "podnieść" bezpieczeństwo dzięki whitelistowaniu JavaScript osobno dla każdej ze stron?


@CarlVonVogel: to czemu nie zainstalujsz umatrix/ blockscipt w przeglaarce jezeli dobrze zrozumiałem? Zamiast stawać na głowie
@open-alpha: szukałem i nic takiego nie ma, gdy Safari przeszło na nowy model rozszerzeń i ograniczyli niektóre API JSBlocker przestał działać. Instalacja drugiej przeglądarki podnosi powierzchnię ataku dlatego też pytanie czy jest to na tyle opłacalny krok ¯\_(ツ)_/¯