Wpis z mikrobloga

#koronawirus pytanie na serio. Trafilem na prewencyjna kwarantanne. osoba która ma + podała mnie jako kontakt.
Jak oceniacie szanse zarazenia - kontakt parokrotny (2-4) razy - pewno okolo 1-2 minut, okolo 1 m moze 1,5 m - podobno zeby sie zarazic potrzeba srednio 15 minut.
  • 29
  • Odpowiedz
@Primek_1980: Jeżeli jesteś w stanie wyczuć zapach obiadu swojego kolegi, jesteś za blisko - uważa wirusolog Julian Tang. Zdaniem eksperta, by koronawirus się nie przenosił, ludzie powinni przebywać w odległości wystarczającej, by nie wyczuć pachnącego czosnkiem cudzego oddechu
  • Odpowiedz
@Primek_1980: Byłem już zarażony jak siedziałem 3 godziny w biurze z kumplem. Ja w kiepskiej masce (założyłem bo JEDEN RAZ miałem dziwny napad kaszlu) on bez. Nie zaraził się.

U koleżanki w pracy była w biurze zarażona dziewczyna. Jedyną jej "ofiarą" była laska która wspólnie jednym samochodem dojeżdżała do pracy.

Ale to była poprzednia wersja wirusa. Jak szybko zaraża wariant brytyjski to nie wiem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Primek_1980: Ja mieszkałem z dwoma pozytywnymi ludźmi, a sam byłem negatywny. Wszystko potwierdzone dwukrotnymi testami PCR.

Teraz w firmie mamy co tydzień testy dla chętnych, testuje się ok. 300 spośród 450 pracowników, testy antygenowe. Zwykle wyłapują 1-2 osoby na całą firmę, a ludzie raczej mają ze sobą częsty kontakt.
  • Odpowiedz
@Primek_1980: Jeśli w nicku masz swój rok urodzenia i nie masz tatusiowego BMI lub raka w terminalnym stadium, to gotów jestem postawić wszystkie swoje oszczędności, że będziesz żył. O ile oczywiście przestaniesz się zamartwiać tą popierdółką
  • Odpowiedz
@Primek_1980: A więc nic Ci nie będzie;) Pozdro i następnym razem jak nie będziesz musiał to nie gadaj z takimi parówami, które sprzedają człowieka na sanepid przed poinformowaniem go, że planują to zrobić
  • Odpowiedz