Wpis z mikrobloga

Sadzimy las. Na zawsze
Dzisiaj razem z fundacją Las Na Zawsze, wziąłem udział w sadzeniu lasu w Borach Tucholskich. Łącznie w kilkanascie osob posadzilismy prawie hektar lasu. Byly to glownie dęby, ale tez lipy, brzozy, graby, jarzęby, tarnina i wiele innych drzew oraz krzewów
Idea fundacji Las Na Zawsze polega na wykupywaniu nieużytków, sadzeniu na nich drzew i zabezpieczeniu prawnie przed możliwością ich wycinki. Jest to fundacja całkowicie non-profit, w ktorej całość przekazywanej kwoty idzie na tworzenie lasu. W przybliżeniu za każde przekazane 35 zl powstanie 10 m2 lasu. Drzewa sa sadzone w nierównych odstępach, zostawiając miejsce na naturalną sukcesję.
Fundacja zostala zalozona w 2019 roku przez Pawła Krzemińskiego, który rzucił pracę w marketingu z misja zmiany swiata na lepsze (wiem brzmi trochę filmowo kiczowo, ale tak bylo. Od tamtej pory posadzonych zostalo 8 lasow, o obszarze prawie 10 hektarow, a plan na ten rok to ponad 20 kolejnych hektarow
Strona fundacji:
https://www.lasnazawsze.org.pl/
Nie jest w zaden sposób związany z fundacja, pomagałem jako wolontariusz
#las #przyroda #natura #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #polska
źródło: comment_161859545204FMR9OhRfBkWSV1RvL67r.jpg
  • 15
sadzeniu na nich drzew i zabezpieczeniu prawnie przed możliwością ich wycinki.


@bambaryua: a potem fundację przejmie jakaś firma i będzie miała sporo terenów za kasę darczyńców.

Las się wytnie i tak, a sprawców nikt nie znajdzie.