Wpis z mikrobloga

Siemano, mam dla was protipa w biedronce. Kasy samoobslugowe nie daja mozliwowsci wpisania ilosci produktow, ktore kupujecie. Moze to zrobic tylko pracownik. Sprawdzalem to na litrowych zgrzewkach coli zero i dziala. Zatem jesli nie moge recznie wpisac ilosci a kupuje na przyklad 12 butelek (3 zgrzewki) to skanuje jedna butelke i klade zgrzewke na wadze. Waga nie wychwytuje w tym przypadku, ze polozylem ich wiecej (nie wiem dlaczego) tylko odczytuje, ze odlozyliscie na nia ta butelke. Tym oto sposobem w cenie jednej butelki bierzecie szesc. Z kolejna zgrzewka powtarzacie, czyli skanujecie jedna i kladziecie zgrzewke. W ten sposob przy trzech zgrzewkach coli placicie za trzy butelki przez to, ze nie mozecie wpisac ilosci a przeciez nie bedziecie skanowac 12 razy tej samej butelki :) wazne aby nie kupowac w tym samym momencie alkoholu lub nie czytac kodu, ktory nie istnieje bo przychodzi pracownik i widzi, ze zeskanowaliscie tylko jedna butelke. W kazdym innym wypadku przy #!$%@? w biedrze na kasach nikt was nawet nie zauwazy.

#protip #biedronka #oszczedzanie
Gordoniasty - Siemano, mam dla was protipa w biedronce. Kasy samoobslugowe nie daja m...

źródło: comment_16185703272N7ZZE5prRDaDWt8dLexwT.jpg

Pobierz
  • 181
  • Odpowiedz
@Gordoniasty: @sphinxxx: To nie będzie kradzież, tylko oszustwo - bo podaje błędną ilość, a nie po prostu wynosi towar. A za oszustwo to grozi więzienie (w przeciwieństwie do kradzieży, gdzie do 400zł grozi tylko mandat) - więc to kompletna głupota.
  • Odpowiedz
@Gordoniasty: Tfu na takich co kupują zgrzewki, alkohol i inne dziwadła na kasie samoobsługowej. Do normalnej kasy niech idą, a nie blokują innych. Najlepsi są ci, co wypełniają wagę po brzegi, część produktów się opiera o ścianki, waga się nie zgadza i pracownik musi weryfikować co chwilę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gordoniasty: a ochrona na monitoringu widzi co zeskanowałeś i w jakiej ilości i po przejściu przez linie kas zatrzymają cię za kradzież.
  • Odpowiedz
@Gordoniasty: nie dość, że jesteś złodziejem, to debilem. xD A wiem, bo raz nie wiedziałem, jak zeskanować zgrzewkę (bo po zeskanowaniu jednej butelki musiałbym ją odłożyć, wpisać ilości nie mogłem, waga od razu to wykryła). Zgrzewki w Biedrze mają swoje kody, które trzeba wpisać ręcznie, bajkopisarzu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Fenrirr Zgrzewka coca cola/coca cola zero 6x 1L. Idz i wpisz kod ze zgrzewki lub zeskanuj kod na zgrzewce. Od trzech lat niezmiennie wielki kod kreskowy na zgrzewce w tym przypadku nie wchodzi. Kupuje ten zestaw co tydzien od trzech lat wiec wi co mowie. Masz racje, byc moze inne zgrzewki a wody juz na pewno maja kod na zgrzewke, ale ten nie dziala. Nie wierzysz - sprawdz.
  • Odpowiedz