Wpis z mikrobloga

Siemano, mam dla was protipa w biedronce. Kasy samoobslugowe nie daja mozliwowsci wpisania ilosci produktow, ktore kupujecie. Moze to zrobic tylko pracownik. Sprawdzalem to na litrowych zgrzewkach coli zero i dziala. Zatem jesli nie moge recznie wpisac ilosci a kupuje na przyklad 12 butelek (3 zgrzewki) to skanuje jedna butelke i klade zgrzewke na wadze. Waga nie wychwytuje w tym przypadku, ze polozylem ich wiecej (nie wiem dlaczego) tylko odczytuje, ze odlozyliscie na nia ta butelke. Tym oto sposobem w cenie jednej butelki bierzecie szesc. Z kolejna zgrzewka powtarzacie, czyli skanujecie jedna i kladziecie zgrzewke. W ten sposob przy trzech zgrzewkach coli placicie za trzy butelki przez to, ze nie mozecie wpisac ilosci a przeciez nie bedziecie skanowac 12 razy tej samej butelki :) wazne aby nie kupowac w tym samym momencie alkoholu lub nie czytac kodu, ktory nie istnieje bo przychodzi pracownik i widzi, ze zeskanowaliscie tylko jedna butelke. W kazdym innym wypadku przy #!$%@? w biedrze na kasach nikt was nawet nie zauwazy.

#protip #biedronka #oszczedzanie
Gordoniasty - Siemano, mam dla was protipa w biedronce. Kasy samoobslugowe nie daja m...

źródło: comment_16185703272N7ZZE5prRDaDWt8dLexwT.jpg

Pobierz
  • 181
  • Odpowiedz
  • 20
@Armo11 bardziej przez #!$%@? walcze z nieudolnym systemem kasy w ktorej nie wiedziec czemu nie mozna wpisywac ilosci kupowanych produktow. Powiedzmy, ze skoro tak jest i waga niczego nie wykrywa to pomyslalem, ze zeskanowala sie cala zgrzewka ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Gordoniasty: A w której kasie samoobsługowej masz możliwość wpisania ilości dla produktów, które mają kod kreskowy?
Btw. czy zgrzewki wody czy Coli nie mają osobnego kodu kreskowego na całą zgrzewkę?
  • Odpowiedz
  • 4
@Jarem12 woda ma swoj kod. Cola nie ma. Na zgrzewce jest kod kreskowy, ktory nigdy nie dzialal. Od kilku lat zawsze to samo, kasjerka kasuje i jej nie wbija. I wtedy pojedyncza butelka i ilosc sztuk
  • Odpowiedz
A w której kasie samoobsługowej masz możliwość wpisania ilości dla produktów, które mają kod kreskowy?


@Jarem12: W Lidlu, nie wiem jak w innych.
  • Odpowiedz
. Powiedzmy, ze skoro tak jest i waga niczego nie wykrywa to pomyslalem, ze zeskanowala sie cala zgrzewka ¯\(ツ)/¯


@Gordoniasty: czyli mogę wejść do twojego domu i jeśli zwinę ci coś, czego ty nie zauważysz to też to nie będzie kradzież?
  • Odpowiedz