Wpis z mikrobloga

Chcę zainwestować pierwszy raz w jakiś fajny sprzęt grający (najchętniej kolumny podłogowe + wzmacniacz), bo muzyki słucham bardzo dużo, a słuchanie z głośników laptopowych to męka. Jestem gotów przeznaczyć na to 6k, ale zastanawiam się czy jest w ogóle sens tyle wydawać. Czy między sprzętem za 3k i 6k jest odczuwalna różnica? Dodam tylko, że aktualnie słucham muzyki głównie ze Spotify, ale jestem otwarty na inne opcje.
#audioboners #audio
  • 7
@fezix na początek to dużo i nie wiem czy od razu usłyszysz różnicę,czy warto wydawać2x więcej. Jest dużo zwolenników starszych sprzętów które nadal mogą zadziwić jakością. Ale znowu nie będą mieć nowych funkcji. Generalnie jedna najwazniejsza zasada - nie opierając się na opiniach, zanim kupisz posłuchaj jak gra zestaw. Jeśli słuchasz ze spotify to możesz pomyśleć o odtwarzaczu internetowym lub amplitunerze z nim, ewentualnie starszy sprzęt i jakiś dac do lapka. Dobre
@fezix: Pamiętaj, że w kwestii stereo występuje bardzo wysokie narażenie na chorobę "gonienia zajączka" - 90% osób które kupuje pierwsze audio i chce przyoszczędzić wraca, sprzedaje sprzęt za 70% ceny i kupuje coś droższego.