Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, jest sprawa - nie znam dziewczyny osobiście ale mamy wspólne znajome - Patrycja w wieku 30 lat zmarla na COVID-19. Będąc w szpitalu w zaawansowanej ciąży z terminem porodu na czerwiec, już w śpiączce pod respiratorem urodziła przez cesarskie cięcie córkę której nie udało jej się zobaczyć, przytulić. Pozostawiła męża i dwie córeczki i to dla nich jest ta zrzutka - wierzę w nas i naszą siłę!
#wykopefekt #koronawirus #pomagajzwykopem

Link do wykopaliska
  • 17
  • Odpowiedz
@weeping_cloud: Na co zebrać więcej? Ja rozumiem że stała się wielka tragedia ale takich tragedii dziennie jest setki. Codziennie umiera prawie 2000 osób, mężowie, żony, ojcowie i matki.

Facet zapewne potrzebował gotówki żeby ogarnąć pogrzeb i najbliższe tygodnie życia. Zebrał 145 000. Na co zbiera więcej?
  • Odpowiedz
@Chuseok: No nie wiem, na życie, na fundusz gotówkowy dla dzieci bez rodzica? Całe szczęście internetowe zbiórki działają tak, że jak ktoś chce to wpłaca a jak nie to nie. Mnie historia przybiła bo mam koleżankę której mama zmarła przy porodzie i to przez całe życie jest piętnem na jej psychice, że nigdy nie poznała mamy. Jest multum zbiórek ale dla mnie żebractwem o którym pisał @Sekularyzacja jest zbieranie na bilet
  • Odpowiedz
Całe szczęście internetowe zbiórki działają tak, że jak ktoś chce to wpłaca a jak nie to nie


@weeping_cloud: Pewnie że tak ale nie widzę powodu żeby tutaj tym spamować.

na życie, na fundusz gotówkowy dla dzieci bez rodzica


@weeping_cloud: A w czym on i jego dzieci są lepsze od innych dzieci które rodzica straciły? To jest po prostu tak jak @Sekularyzacja napisał "internetowe żebractwo"
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: Znając życie jesteś samotnym rodzicem który pracuje i ma dziadków do pomocy nad dziećmi- ręce mi opadają na wszystkich internetowych najmądrzejszych komentatorów siedzących w domach i znających się na życiu - po 1 nie wiesz jaką sytuację z pomocą, pracą ma chłopak który został sam z dziećmi i ja tez tego nie wiem ale chcę pomóc. Po 2 znieczulica ludzka mnie przeraża - nie chcesz? Nie pomagaj. Zbiórki nie organizuje
  • Odpowiedz
@Chuseok: W niczym nie są lepsi albo gorsi i każdy ma prawo opisać jakąkolwiek sytuacje chce i prosić o pomoc. Mnie ta historia bardzo złapała za serce dlatego ją tu wrzuciłam. Chęć pomocy nie jest spamem, spamem jest oglądanie patologii i promowanie tego a nie pomoc drugiemu człowiekowi.
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: Dam Ci protip - z góry nie ma za co :) - nie interesuje Cię coś? To nie czytaj, pomiń, idź dalej, napisz sobie swoje posty, pomarnuj czas inaczej, za Twoje „złote rady” serdecznie dziękuję i życzę samych pozytywnych chwil i dni
  • Odpowiedz
@weeping_cloud: @weeping_cloud: Ale czego ty nie rozumiesz? Cel został ustawiony na 10 000. Widocznie uznali że taka kwota jest potrzebna. Zebrali 150 000 czyli 15 razy tyle a ty tutaj piszesz o jakiejś znieczulicy.

Widzisz, ja wolę wpłacić na chore dziecko które pilnie potrzebuje operacji albo terapi bo ma nowotwór a ty tutaj nawołujesz do zbierania setek tysięcy żeby komuś się wygodniej żyło.

Spokojnie, te 150 000 pozwoli im wyjść
  • Odpowiedz
@Chuseok: Przeczytaj ze zrozumieniem zbiórkę - cel ustawili znajomi nie ojciec i zbierają ile się uda zebrać.

Chwała Ci za to ze wpłacasz na coś innego. Każdy nawołuje do tego do czego ma ochotę.

Nic im ani nikomu innemu kto stracił bliską osobę nie pozwoli wyjść z tragedii, żadne pieniądze.

Co was boli, że ktoś organizuje zbiórkę i ktoś ją udostępnia? Nie chcesz to nie zwracaj na to uwagi, po co
  • Odpowiedz