Wpis z mikrobloga

Lubię ją i w zasadzie w 100% się zgadzam z jej słowami.
Ale śledzę jej pracę (najczęsciej Tok FM) i niestety nie jest szczera w swojej wypowiedzi, ponieważ:
- nigdy nie słyszałem, by krytykowała ISLAM (a jest za co!!!).
- nigdy nie słyszałem, by głosy krytyczne względem LGBT broniła mówiąc to co tutaj: "ludzie mają prawo do swojego zdania". Nie, za to często używała termin "mowa nienawiści/hejt", gdy ktoś krytykował lub miał inne zdanie niż ona.

Jak mnie #!$%@? taka obłuda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#michalik #tokfm #media #polska #konserwatyzm #liberalizm #polityka #religia
  • 12
- nigdy nie słyszałem, by krytykowała ISLAM (a jest za co!!!).


@text: @pendzoncy_jez: jak nie slyszalem to znaczy, ze nie krytykowala co nie?( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://natemat.pl/156687,eliza-michalik-zostanie-bohaterka-prawicy-mocny-glos-ws-uchodzcow-boje-sie-kultury-gwaltu

“Nie po to protestuję przeciw rodzimym fundamentalistom religijnym, żeby zgadzać się, żeby swoje standardy narzucali mi wyznawcy islamu, dla których jestem rzeczą lub własnością ojca” – pisze Eliza Michalik. Dziennikarka w zaskakującym tekście niechętnie wyraża się o pomyśle przyjęcia
@zapomnialemhaslo:
Ja kojarze jej dyskusje z gośćmi, jak Polscy są zamknięci na innych, jak się boją różnorodności, że straszy się obcymi, itp., to nie słyszałem nigdy, coś by broniła tej narracji, którą przytaczasz.
Poza tym nawet to co przytaczasz, nie jest ściśle krytyką islamu jako absurdalnej religii, tylko patrzeniem na wąski aspekt, czyli "kulturę gwałtu". Kulturę, czyli nie ściśle religię.
A te kulturę gwałtu, to jest typowy argument feministek nawet względem
@text: masz problem z pojeciem "kultura gwaltu"?

najwiekszy problem islamu to wlasnie kultura ktora sie z niego wywodzi, chrzescijanie tez maja rozne przypalowe rzeczy w swojej religi ale kultura chrzescijanska w wiekszosci ich nie uznaje
masz problem z pojeciem "kultura gwaltu"?

@zapomnialemhaslo:
Lepsze to, niż "przemoc ma płeć i jest nim facet".
Generalnie nie mam z niczym problemu, dopóki to nie jest obłudą.
A obłudą jest to, że przykleja się zlepek facet=przemoc, bo np: 80% aktów przemocy jest z winy faceta (czyli 4-1).
Ale już lewactwo nie godzi się, by używać terminu "przemoc na kolor i jest to czarny", pomimo, że mają 10x wyższe statystyki w
@text: moze to nie jest najlepsza nazwa(latwa do niezrozumienia/osmieszenia) ale generalnie chodzi o to, ze panujaca kultura niezamierzenie wspiera gwalcicieli/ucisza ofiary, nie o to, ze gwalty sa pochwalane albo popierane i ja sie z tym zgadzam do pewnego stopnia
ze panujaca kultura niezamierzenie wspiera gwalcicieli/ucisza ofiary

@zapomnialemhaslo:
Co masz na myśli? Bo ja tego nie zauważyłem. Być może tyczy się to ponownie 1% najbardziej ustawionych ludzi, bo feministki jak rozpatrują stosunki facet-kobieta, to realnie patrzą zawsze tak:
1% najbogatszych i najbardziej wpływowych facetów vs reszta kobiet.
Wg mnie, jak ludzie dorwią gwałciciela który jest "nikim ważnym", to moze dojśc nawet do samosądu.
@zapomnialemhaslo:
Mamy też kulturę wybielania kobiet, czyli totalne lekceważenie przemocy psychicznej kobiet względem facetów. I mowa tuta nie o jakiejś grupie 0,1%, tylko 100% kobiet traktuje się tutaj lepiej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)