Wpis z mikrobloga

Cześć i czołem wszystkim wykopkom, Jesli napisałem w złym dziale/kategorii to przepraszam, dopiero ucze sie w wykop( ͡° ͜ʖ ͡°) (moj pierwszy post)
Ale wracając do tematu, ostatnio zakupilem growboxa, grzybki fajnie rosną tylko pytanie do troche bardziej doświadczonych, czy te przebarwienia są normalne? zauważyłem tylko na 2 grzybach, coś czytałem że takie plamki mogą wyskoczyć od naciśnięcia grzyba, ale wole dmuchać na zimne i się upewnić, ponadto ten na zdjęciu wygląda na jakiegoś zepsutego/sflaczałego przynajmniej dla mnie. Z góry dziękuje za pomoc
#psylocybina #narkotykizawszespoko #grzyby
Pobierz iMaGu - Cześć i czołem wszystkim wykopkom, Jesli napisałem w złym dziale/kategorii to...
źródło: comment_1618462571nDVt5JpaO0XEEOCI5Bn5d8.jpg
  • 24
@Zapaczony: pierwszy rzut, ale myslisz ze duzo jeszcze podrosna te male? bo tego sie obawiam ze przez to ze jest ich duzo zachamuja i zostana takie karzelki. I czy tego najwiekszego zebrac predzej jak peknie kapelusz czy moze poczekac na wszystkie?
@iMaGu: zerwij tego dużego i poczekaj parę godzin, do jednego dnia na resztę, jeżeli tak bardzo chcesz, aby były większe, ale nie uda ci się ich wszystkich zerwać, tak dużych, jak ten największy, zawsze będą jakieś małe piny.
I pamiętaj, aby przed ponownym zalaniem i włożeniu growkita do lodówki muszą być zebrane nawet te najmniejsze piny. Warto sobie go owinąć czymś dookoła, aby grzybnia nie dostawała światła po bokach/od spodu, bo
@Zapaczony: czyli mowisz zeby dzisij zebrac tego duzego a jutro/pojutrze reszte tak? jak poloze tego duzego luzem na 1 dzien to nic sie z nim nie stanie czy musze wysuszyc odrazu?
czyli mowisz zeby dzisij zebrac tego duzego a jutro/pojutrze reszte tak?


@iMaGu: możesz poczekać do jutra, ale obserwuj je, bo skubane czasami potrafią bardzo szybko się rozwijać i te mniejsze niekonieczne muszą jeszcze rosnąć w górę. Tzn. nie ma co oczekiwać, że będą tak duże, jak ten największy.

czy musze wysuszyc odrazu?


@iMaGu: no właśnie dlatego ja zbieram wszystko razem i niestety nie odpowiem na to pytanie, bo nawet nie
@LM317K: kurde, wietrzylem raz dziennie bo niestety na wiecej zabraklo mi czasu, wilgotnosc odpowiednia bo nalalem wody na dno woreczka wiec bylo idealnie.
Ostatnie pytanie jak sprawa wyglada z suszeniem jak nie man suszarki do grzybow? grzejnik da rade? jesli sa jeszcze jakies inne opcje to tez chetnie wyslucham