Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siemka, czy orientuje się ktoś ile obecnie trzeba czekać na decyzję banku w temacie #kredythipoteczny w #lodz ?

Prosiłbym również o opinię, czy wzięcie poniższego kredytu jest rozsądne, bo nie mam porównania:

- Zarobki 3200 netto
- Praca na etat
- Wkład własny 100k
- Planowana kwota kredytu ~150k
- Okres spłaty 30 lat
- Singiel, brak zobowiązań, brak dzieci

Będą jakieś problemy z otrzymaniem kredytu? Oraz czy uważacie, że taki kredyt jest rozsądny biorąc pod uwagę powyższe okoliczności?

Pozwolę sobie otagować Wykopowicza, za którego odpowiedź byłbym szczególnie wdzięczny: @marcpol
Z góry dzięki!

#mieszkanie #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6076c5a2919c6e000abfe732
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: około 1.5 miesiaca do 2. Banki celowo wstrzymuja akcje kredytową bo widza że bedzie krach. I nie bedzie im sie oplacalo miec niewolnika ktory zbankrutuje i zostanie po nim przeszacowane mieszkanie.

Dziś rozmawiałem z posrednikiem nieruchomosci. Powiedział sam że rynek mniejszych nieruchomosci na obrzeżach miast jest przeszacowany. I banki wychodża z tej gry. Gotówka zawsze do kogoś popłynie. przez posrednika do sprzedawcy nowej nieruchomosci a de fakto na kniec do
Pozwolę sobie otagować Wykopowicza, za którego odpowiedź byłbym szczególnie wdzięczny: @marcpol


@AnonimoweMirkoWyznania: Czasy procesowania wniosków nie zależą od lokalizacji - banki mają procesy centralne, w przypadku samodzielnego składania wniosku oddziały jedynie przyjmują dokumenty i przesyłają do centrali.

Obecnie ze względu na sytuację w Polsce w części banków procesy kredytowe są przedłużone i trwają od około trzech tygodni do nawet ponad dwóch miesięcy. Trzeba to koniecznie uwzględnić przy zakupie, szczególnie na rynku
OP: @marcpol Dzięki wielkie za odpowiedź. Mówiąc szczerze, to trochę mnie zaskoczyłeś, lub nawet zaniepokoiłeś stwierdzając, że na podstawie podanych informacji nie da się stwierdzić, czy otrzymam kredyt :( Wydawało mi się w sumie, że mimo (wg niektórych) słabych zarobków, te 150k na 30 lat jest do przeżycia i że nie powinno być problemów. Jestem singlem, nie mam dzieci, żadnych zobowiązań... Martwię się też, czy jeśli znajdę mieszkanie, to czy sprzedający
OP: @marcpol Dzięki wielkie za odpowiedź. Mówiąc szczerze, to trochę mnie zaskoczyłeś, lub nawet zaniepokoiłeś stwierdzając, że na podstawie podanych informacji nie da się stwierdzić, czy otrzymam kredyt :( Wydawało mi się w sumie, że mimo (wg niektórych) słabych zarobków, te 150k na 30 lat jest do przeżycia i że nie powinno być problemów. Jestem singlem, nie mam dzieci, żadnych zobowiązań... Martwię się też, czy jeśli znajdę mieszkanie, to czy sprzedający zgodzi