Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się, po co ludzie, którzy nie mają pojęcia o winie, otwierają sklepy z winem (samym winem, nie mówię o alkoholowym). To tak, jak ja bym miała otworzyć sklep z wiertarkami.

Dzisiaj poszłam do jednej winiarni, gość mi cały czas uparcie proponował słodkie lub półwytrawne wina, mimo, że prosiłam o polecenie czegoś wytrawnego. Na dodatek nie wiedział, że toto słodkie, ja sama dopiero zauważałam. Do tej pory w Krakowie udało mi się znaleźć dwa sklepy, w którym goście mieli naprawdę imponującą wiedzę i za każdym razem wychodziłam zadowolona. A tak to zawsze albo sprzedawca nic nie kuma, albo asortyment jak w markecie.

OK, do rzeczy - właśnie dzisiaj w tej winiarni od półwytrawnego pana kupiłam wino, podobno dobre i ciekawe. Wino okazało się być przeciętne i nieciekawe, tym bardziej za tę cenę, bo za 20 zł to jeszcze by uszło. Wino włoskie Monferrato (szczepy cortese, sauvignon i chardonnay), z dużą ilością bulszitu na kontretykiecie (historia winnicy, super segregowane winogrona etc.), okazało się bardzo nijakie. Dużo cukru resztkowego i nic poza tym. Smak miał być owocowy, próbuję wyczuć cokolwiek i nie mogę. Jest takie puste. Bukiet lepszy od smaku, lekko cytrusowy. Tak czy inaczej - szkoda pieniędzy.

Sorry za podmokłą etykietę, ale starałam się je ratować mocniejszym schłodzeniem w coolerze.

Sklep: lokalny sklep z winami

Cena: 35 zł

#winotest #wino #pijzwykopem
Pobierz gugas - Zastanawiam się, po co ludzie, którzy nie mają pojęcia o winie, otwierają skl...
źródło: comment_oO0oT0FVIXtmafyFQNTAlDm5guZRNxpi.jpg
  • 12
@gugas: do dupy sklep i tyle :> w Katowicach na 3/3 sklepy które znam właściciele tak się znają ze czapki z głów. Inna sprawa czy rozmawiałaś z właścicielem czy jakimś Januszem którego przyjął właściciel w dobrej wierze
@ostr: wyglądał raczej na właściciela niż na Janusza, gość był koło 60-70 lat. Otworzyłam wczoraj jeszcze kolejne wino od niego - było jeszcze gorsze - nawet nie nijakie, one było po prostu niesmaczne, smak i zapach gumowego węża. Też za 35 zł.

A żeby dostał męczącej biegunki.