Wpis z mikrobloga

#polkazzapachami #perfumy

Bijan Men

Nietypowy flakon z końcówką wody dostałem w prezencie już jakiś czas temu ale dopiero dzisiaj spróbuję opisać co mieści się w tym amerykańskim obwarzanku. Rzućcie okiem na nuty zapachowe to może zrozumiecie dlaczego.

https://www.fragrantica.com/perfume/Bijan/Bijan-Men-3559.html

Zapach zadebiutował w 1987 i mam wrażenie, że to dzieło poniekąd baroku, przepychu poprzedniego wieku. Otwiera się mandarynkowo-pomarańczowo i żywicznie. Za chwilę do głosu dochodzą delikatne, słodkie kwiaty i korzenne przyprawy. Tylko idąc dalej maksymom "dajmy więcej, niuchacz wytrzyma" nie mamy tutaj soku z owoców, olejku różanego i igieł sosnowych. Do kadzi wpadło całe drzewo pomarańczowe - drewno, żywica, liście, skórka owocowa, sok. Dalej kwiaty razem z łodygami i rosnącym nieopodal mchem i połowa pracowni. Same bogactwo składników może przytłaczać, ale całość jest utrzymana w tonacji słodkawo-żywiczno-ostrawej, nigdy nie przesadzając w żadną ze stron. Sama jakość składników też jest dobra, nie czuję sztuczności. Jestem też pewien, że inaczej będzie się je nosić w zależności od temperatury czy pory roku. Trochę mam skojarzenia z Jaipur EDP, ale ten jest dużo bardziej ułożony i ciekawszy w czasie gdy do nosa dochodzi kadzidlana nuta. Tutaj zostajemy cały czas w klimatach leśno-ogrodowych. Ilość mchu dębowego i piżma też może być wyznacznikiem czasów w których powstawał. Mech czuć przez cały czas trwania zapachu, ale jak wspomniałem, jest tutaj wszystkiego po trochu - nie dominuje.

Wpis jest chaotyczny podobnie jak kompozycja. Trwałość jest dobra, projekcja nieco zbyt bliskoskórna (albo oszczędny atomizer : ) ) jak na obecne czasy. Zapach z pewnością taki do którego się wraca i odkrywa coś nowego. Moim zdaniem może być używany poza własną piwnicą ale też nie jestem pewien, czy po tygodniu by mnie nieco nie zmęczył i zmusił do kilkudniowej przerwy. Miło zaskakuje dostępność i także cena, spodziewałem się po pierwszym niuchaniu i flakonie, że będzie ze 2x tyle.

Cena ok 80zł/75ml a bywał w tym roku <50
Trwałość - 6-7h,
Projekcja 7/10
szczesliwa_patelnia - #polkazzapachami #perfumy

Bijan Men

Nietypowy flakon z ko...

źródło: comment_1618418482zfz10YJFbCIWnNWhXXnbxx.jpg

Pobierz
  • 12