Wpis z mikrobloga

Wykańczam mieszkanie i pojawił się temat czy zwykła toaleta to aby przyszłościowe rozwiązanie. Poważnie myślę o toalecie z funkcją mycia. Niestety temat jest bardziej skomplikowany niż by się to mogło wydawać. Są różne produktu a ceny wahają się od 1k do nawet 20k.

Do wyboru są różne marki. Z tego co rozumiem sa 3 rodzaje rozwiązań:
1. Zwykły sedes+ deska z funkcja bidetu - minusem tutaj jest fakt że kable wystają i większość modeli wygląda brzyko i nie pasuje do stylu minimalistycznej łazienki.
2. Sedes z funkcją bidetu (leje zimną wodą, nie ma tam elektroniki)
3. Toaleta myjąca - połaczenie tych dwóch wyżej - wszystko jest wbudowane w ceramice wiec wygląda mega estetycznie. Niestety są to te najdroższe rozwiązania

Pytanie do was mirki, na co wy byście się zdecydowali? Może sami korzystacie i możecie coś polecić.

#bidet #lazienka #toaleta #mieszkanie #dom #remont #remontujzwykopem
Ataxia - Wykańczam mieszkanie i pojawił się temat czy zwykła toaleta to aby przyszłoś...

źródło: comment_1618396925HOjU9DVbLvZtJH6XYwwhxZ.jpg

Pobierz
  • 19
A nie możesz zrobić kibla i oprócz tego normalnej umywalki jak człowiek?


@robertx: Wygodniej mieć bidet razem niż skakać po łazience ze spuszczonymi spodniami i obsraną dupą.

@Ataxia: Ja planuję opcję 1 i bawić się maskowaniem podłączeń, 2 to nie to a 3 faktycznie koszty robią się absurdalne. Do tego jeden wydaje mi się dużo bardziej serwisowalne.
@Ataxia: ostatnio stałem przed podobnym dylematem i początkowo skłaniałem się do toalety myjącej (viClean) jednak zrezygnowałem z tego pomysłu ze względu na koszty ewentualnej naprawy, na długą metę mogą wyjść astronomiczne.
Ostatecznie zdecydowałem się na "normalny" wc z bidettą obok, chyba najlepsze rozwiązanie jeżeli chodzi o higienę jak i długoterminowy użytek.
@robertx: nie ma miejsca na bidet. Poza tym jest to rozwiązanie mało minimalistyczne i praktyczne. Wole nie kręcić się po łazience z obsranym tyłkiem tylko załatwiać wszystko w jednym miejscu

@czeki21: cool ale nie o to pytałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ataxia: Oglądałem takie ostatnio bo na budowie się walnęli z odczytaniem rysunku i mi zrobili przyłącze i ciepłej i zimnej wody do kibelka, więc myślałem, czy może by tego nie wykorzystać. Ogólnie to stwierdziliśmy z żoną, że to bajer bez którego się obejdziemy bo jest drogo. Tańsze rozwiązania to takie jak u Ciebie 2. ale da się tam ponoć też ciepłą wodę podłączyć.
@dran2: @Snoxik: @Drmscape2:

po przeczytaniu waszych opinii i rozmowie z różową zdecydowaliśmy się na opcje nr 2 - cos jak pic:

Plusy takiego rozwiązania:
+ zajmuję mniej miejsca niż bidet i toaleta oddzielnie
+ nie ma tutaj elektroniki więc mniejsza szansa że coś się zepsuje
+ brak zwisających kabli i nieestetycznej deski
+ okazuję się że można podłączyć ciepła i zimną wodę a regulacja ciśnienia i temperatury odbywa się
Ataxia - @dran2: @Snoxik: @Drmscape2: 

po przeczytaniu waszych opinii i rozmowie z...

źródło: comment_1618399384QJIv4b4vAGzZ0EoVCw6cjs.jpg

Pobierz
@Ataxia: Wiem, że już się zdecydowałeś na opcję nr 2, ale w razie czego tak tylko napiszę, że super opcją jest też bidetta, czyli taka jakby myjka prysznicowa zamontowana przy toalecie - wystarczy podpiąć ją pod dopływ wody w umywalce, a jak się nie da pod umywalkę, bo jest za daleko, to są w sprzedaży takie baterie bidetowe podtynkowe, które są niezależne od baterii i umywalki. Moim zdaniem to jest super
Jest jeszcze jedna opcja - bidetta (bidetka?)


@Seraphiel: Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest to że właściwie nie potrzeba szczotki, równie dobrze myje dupę jak i muszlę. Wadą z kolei że łatwo wszystko zachlapać. Jak byłem w Indiach to nie widziałem suchej łazienki, wszystko było zawsze od tego mokre.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ataxia: Ja kupiłem deskę foheel od majfrendow , jak do tej pory jestem całkiem zadowolony, chociaż większości funkcji nie używam . Myślę że zwykła na samą zimna wodę była by też git . Mam podgrzewanie wody ale i tak używam zimnej