Wpis z mikrobloga

psss to ja czarny labedz. Wlasnie otwieram kontrakty spadkowe na wig20 powyzej 2000pkt. Pierwsza transza 7 short juz siedzi w portfelu, druga wieksza wejdzie kolo 2020pkt. Rozgrywam scenariusz NowyLad, uwazam ze zmiana dla DG i nowy prog podatkowy dla etatowcow pograzy nasz index(spekuluje ze to chca to zrobic). Nic jeszcze nie jest pewne co tam kombinują, ale im blizej maja tym wieksze beda obawy. Dlatego ten czas jest dla mnie kluczowy, spodziewam sie teraz podejscia wig20 pod 2015-2030 pkt, nastepnie boczniak korekcyjny w dól trwajacy około dwa tygodnie do 1890. I wlasnie za te mniej-wiecej dwa tygodnie licze na panike zwiazaną z pomyslami PiS, ktore w nastepstwie spowoduja przebicie wsparcia okolo 1890pkt i zjazd do 1700pkt. Oczywiscie to polityka wiec moje ryzyko, i NowyLad rownie dobrze moze pojawic sie na jesien, dlatego jesli dotrzemy wig20 do 2045pkt, bede zamykal swoja pozycje ze stratą i czaił sie znowu okolo 2100pkt, wszystko zalezy od czasu prezentacji programu. To nie jest porada inwestycyjna, a poniewaz mam juz sporo zyskow w tym roku, wiec strata na tym zagraniu do 10k mnie nie zaboli. Program NowyLad moze tez sie okazac wspaniały :), a ja sie zfrajeruje i bedziecie miec ze mnie beke jak z Pajonka, to tez bedzie spoko, pozdro
#gielda
  • 12
  • Odpowiedz
@kot__morderca: Mordo nawet jak się sfrajerzysz to nie będzie beki, bo do odważnych świat należy. Są podstawy do takiego scenariusza, więc mimo, że nie chciałbym (przynajmniej teraz) załamania na WIGu, to życzę powodzenia. Jak kolega wyżej wspomniał, jak masz możliwość to może lepiej faktycznie odpalić opcje na indeks. Przy twoich założenia wygląda to na bardziej odpowiednią strategię, skoro zakładasz maksymalną stratę. Opcja da Ci dokładnie taką możliwość z góry określonej maksymalnej
  • Odpowiedz
@Vateusz23 @Mocarny_wpierdziel spekuluje w 90% tylko na GPW, wiec uzywam DMBPS z pakietem podgladu arkuszu zlecen. Przesiadlem sie z XTB po tym, jak moje zlecenia realizowane byly z opoznieniem, bo na tym tracilem wiecej niz na ich 'darmowym' limicie 100k. Na poczatku po zalozeniu rachunku w dmbps jak zobaczylem te formatki javowe z lat 98-2005, to myslalem co to za gunwo, usuwam konto. Ale sie przkonalem i nie zamienilbym na nic innego,
kot_morderca - @Vateusz23 @Mocarnywpierdziel spekuluje w 90% tylko na GPW, wiec uzywa...

źródło: comment_1618398745CJUmmtyipvAYzmApdg2CIS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@JohnnyRotten: tak, tylko zobaczymy czy Gowin dotrwa w tej koalicji. To że teraz straszy odejsciem odbieram wlasnie jako 'sprzeciw' podniesieniu podatkow, on juz zna plany. Kibicuje mu, wole stracic kase na tym moim zakladzie, niz reszta zycia zyc w kraju z PIT 50% i brakiem liniowki.
  • Odpowiedz