Wpis z mikrobloga

  • 25
196 850 - 500 = 196 350
Data donacji - 13.04.2021
Rodzaj donacji - płytki krwi
Miejsce donacji - RCKiK Łódź
Grupa krwi - A Rh+
Prywatny licznik - 5950 ml

Zachęcony ostatnią donacją postanowiłem powtórzyć przygodę z płytkami. Niestety tym razem było fatalnie. Prawdopodobnie igła nie ułożyła się dobrze. Co chwilę maszyna się zacinała nie mogąc pobrać krwi, przez co pobieranie okropnie się wydłużało. Przy rozpoczęciu ostatniego cyklu powrotu krwi z solą igła wysunęła się z żyły i widziałem jak wpycha mi krew pod skórę.
Dowiedziałem się przy okazji, że to czy jestem zakwalifikowany na płytki pojedyncze czy podwójne, zależy od wstępnego wyniku badania. Przydałby mi się jakiś klarowny i czytelny poradnik opisujący zasady donacji.
No cóż, niewiele dzisiaj brakło do pierwszej odznaki. Za miesiąc będzie ;)
#barylkakrwi #krwiodawstwo

Wpis został dodany za pomocą tego skryptu.
Dodaj wpis | Regulamin | Wzór wpisu | Strona akcji
whitewolfik - 196 850 - 500 = 196 350
Data donacji - 13.04.2021
Rodzaj donacji - płyt...

źródło: comment_1618347704Zvg7yZVwMpbuloVh1pfDxN.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@whitewolfik: rodzaj donacji zawsze zależał od wyników, mnie wiele razy wysyłali na płytki, kiedy poziom żelaza był poniżej normy. Do podwójnych dawca musi mieć odpowiednio dużo płytek, żeby móc zabrać ich dwa razy tyle, co zwykle, większość centrów ma podobne wymagania, ~280-300 tysięcy w badaniu wstępnym z
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: szczerze mówiąc, to chyba na skutek emocji pierwszy raz zasłabłem i musiałem chwilę poleżeć po zakończeniu tego bałaganu. Nie przewidziałem, że spędzę tam aż 3 godziny i trochę podpadłem żonie, która przeze mnie spóźniła się do pracy. Ale wiesz, #zonabijealewolnobiega także żyję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Temeris: teraz już to wiem, ale dowiedziałem się przypadkowo od innej osoby czekającej w korytarzu. Brakuje mi dostępu do takiej zbiorczej wiedzy, jak to wszystko konkretnie działa.
  • Odpowiedz