Wpis z mikrobloga

Mirki, pora uciekać z #bitbay bo gorąco z wypłatami tam się robi. #!$%@?ę, nie będą mojej gotówki blokować. Jak działa #binance ? Tam też złotówkami można operować czy tam dolarami może? Jak z rozliczeniem z urzędem, również dostanę po roku fajne rozliczenie w tabelkach z przewalutowaniem na złotówki, żebym ja i skarbówka mieli łatwiej? #kryptowaluty #bitcoin
  • 24
@mepps: spoko, ale nie zawsze da się udowodnić skąd ma się gotówkę. Mam oszczędności, które mi leżą od ponad 10 lat i jak mam je niby udowodnić? W #!$%@? walić, że rok temu coś tam zarobiłem i to z tego? Czy co? Paranoja jak dla mnie.
@musicisgood: bawie sie dość krótko, ale przelałem sobie na binance euro przez revoluta, potem za euro kupiłem busd albo usdt czyli stablecoin warty 1$. Te coiny mają pary za które kupujesz inne kryptowaluty i omijasz tym samym podatek. Prowizje są śmiesznie niskie w porównaniu do revoluta, wiec jako świeżak moge polecić
@emjot86: u mnie jeszcze nic, ale co chwilę ktoś się żali ostatnio, że bitbay mu wypłatę kasy blokuje na kilka dni / tygodni. Wydaje mi się oczywiście, że jest to przesada i wystarczy dobrze deklarację wypełnić, ale nie w każdym przypadku da się ją wypełnić (czasem brak dowodów). Dodatkowo kurs btc jest trochę słaby na bb, więc tym bardziej odechciewa mi się wymiany na tej giełdzie. Szukam dobrej alternatywy i wierzę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@musicisgood: ja przedwczoraj przeniosłem się z bitbay na binance, gorąco polecam. Jedynie jest więcej opcji i interfejs nie aż tak intuicyjny, więc trzeba się nauczyć gdzie co leży. Ale tak to niższe prowizje, więcej coinów, lepsza płynność, wszystko śmiga. Nie ma chyba tam rynku złotówek, ale idzie się przyzwyczaić do usdt i podobnych
potem za euro kupiłem busd albo usdt czyli stablecoin warty 1$. Te coiny mają pary za które kupujesz inne kryptowaluty i omijasz tym samym podatek


@badmate: ale masz na myśli podatek od tradingu (w sensie ciągłych zamian krypto->fiat->krypto), prawda? bo jak będziesz chciał zrealizować zysk i wyjść do fiata to żadnego podatku w ten sposób nie unikniesz.
natomiast jeśli strategia zakłada kupić, poholdować i sprzedać, to stablecoiny nic nie dają.
Ja też przenoszę się po mału na binance z bitbay. Na FB wciąż jakieś dramy chociaż podobno problemy zaczynają się przy wypłatach rzędu 15k bo od tylu muszą się interesować. Support praktycznie nie istnieje jak nie opiiszesz problemu na FB wtedy łaskawie pytają o ID zgłoszenia. Ja mniejsze kwoty niż 15k dwa razy bez problemu przelałem w XRP, żeby taniej było. Interfejs faktycznie inny , ale da radę podstawy ogarnąć.
Jak komuś
@musicisgood: Aktywni klienci polskich giełd kryptowalut dzielą się na 2 grupy: #!$%@? i na tych których dopiero to czeka.

Co do BitBay, ich prezesowi tak dobrze się z mordy patrzy, że nie powierzyłbym mu nawet wyprowadzić psa na spacer a co dopiero moje oszczędności życia.
polskich giełd kryptowalut d


@muzycznifm: a bo to tylko polskie padają xD Nie trzyma się środków na żadnych giełdach i tyle, ale jeżeli już ktoś chciałby trzymać na giełdzie, to najlepiej wybrać taką, która jest zarejestrowana w dowolnym kraju UE. Ułatwia to ewentualne sądzenie się o utracone środki.