Wpis z mikrobloga

W związku ze zgłoszeniem,które wysłałem przez stronę uprzejmiedonosze.net na Pana złotowe stojąca na środku chodnika, uniemożliwiając prawie wejście do klatki muszę z całego serca przeprosić wszystkich kierowców,którzy zastawiają chodniki czy tereny zielone bo jak twierdzi SM nie jest to wykroczenie xD

#motoryzacja #wroclaw #freenow
Pobierz Interwyga - W związku ze zgłoszeniem,które wysłałem przez stronę uprzejmiedonosze.net...
źródło: comment_1618314282hiq4WAF7ZlHEJjU5NYoGeQ.jpg
  • 25
@Interwyga: pytanie, jaki status ma ta droga, bo jeśli to droga wewnętrzna, niepubliczna, to mają rację ( ͡° ͜ʖ ͡°) I pretensje trzeba kierować do kogoś innego ¯\_(ツ)_/¯
@Interwyga: jeśli to to miejsce, to wynika z tego screena, że wszystko przed tym skrzyżowaniem jest drogą wewnętrzną i tam przepisy ruchu drogowego nie obowiązują ¯\_(ツ)_/¯
@Interwyga: Bo to nie jest wykroczenie. Jeżeli pojazd parkował poza drogą publiczną, a także nie było tam strefy zamieszkania i strefy ruchu, to może sobie zrobić dosłownie wszystko, bo nie obowiązuje tam prawo o ruchu drogowym, a więc nie ma podstaw prawnych do podjęcia jakichkolwiek czynności. Na drodze wewnętrznej, na podwórkach bez stref, mogę zrobić dosłownie wszystko. Mogę postawić tira wzdłuż garaży, blokując wyjazd dziesięciu aut i nie ma żadnej podstawy
@xTortox: > Bo to nie jest wykroczenie. Jeżeli pojazd parkował poza drogą publiczną, a także nie było tam strefy zamieszkania i strefy ruchu, to może sobie zrobić dosłownie wszystko, bo nie obowiązuje tam prawo o ruchu drogowym, a więc nie ma podstaw prawnych do podjęcia jakichkolwiek czynności. Na drodze wewnętrznej, na podwórkach bez stref, mogę zrobić dosłownie wszystko. Mogę postawić tira wzdłuż garaży, blokując wyjazd dziesięciu aut i nie ma żadnej
Plujesz na nich za obowiązujące w Polsce prawo, którego oni nie stanowią? :D


@xTortox: Pluję na nich za odrzucanie spraw odnośnie nielegalnego parkowania/patoparkowania gdzie jak byk były znaki informujące odnośnie o zakazie zatrzymania i postoju
@Bratkello: Nie czuj urazy, ale twoja świadomość prawna dot. wykroczeń jest taka sama jak twój "zakaz zatrzymania i postoju" (takiego znaku nie ma). To nie jest wina pracujących w wykroczeniach funkcjonariuszy, że polskie prawo wykroczeń jest dziurawe jak sito i po przeczytaniu paru poradników pt. "anuluj mandat" można praktycznie każdej sprawie ukręcić łeb. To wina naszego prawodawcy, a nie Pana posterunkowego albo strażnika miejskiego.
@xTortox: Z tego co się orientuję na drogach wewnętrznych można jeździć bez konsekwencji nawet w stanie nietrzeźwości. Jest to po prostu traktowane jako teren prywatny. Ciekawe jak jest to intepretowane w razie ewentualnego wypadku?

Pomijając już tą kwestię, jest cała masa błędnych/sprzecznych oznakowań na drogach publicznych i to nawet na nowo powstałych jezdniach. Jak do tego dochodzi pomimo wielu ludzi, którzy pracują nad projektem, jego zatwierdzeniem oraz odbiorem drogi po jej
@Pawel929: Odstąpi od interwencji z powodu nieprawidłowego oznakowania ¯\_(ツ)_/¯ Właściwym postępowaniem byłoby także powiadomienie zarządcy drogi o ujawnionych nieprawidłowościach. Na drogach wewnętrznych ustawiającego takie oznakowanie można ukarać nawet mandatem - art. 85a KW
@Pawel929: Wszystko zmieniło się wtedy, kiedy jazda po alkoholu zaczęła dotyczyć (zarówno w kk, jak i kw) "ruchu lądowego". Ruch lądowy odbywa się wszędzie i w takim samym stopniu - zarówno na drogach publicznych, jak i na drogach wewnętrznych, bowiem wewnętrzna nadal jest ogólnodostępna i może z niej korzystać każdy. Wyjątkami jest poruszanie się typowo po terenach prywatnych. Jak będziesz jeździć po własnym podwórku, za bramą, to możesz latać bokiem nawet