Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rmk93: Też mnie to zastanawia, ale z czego co wiem te promocje są dla osób mniej jeżdżących. Osoby jeżdżące czesto raczej zniżek nie dostają. Prowizja to 22%+VAT od prowizji jak coś. Widocznie nadal starają się zabrać część rynku chociażby uberowi i to się im udaje, chociaż uczciwym działaniem bym tego nie nazwał. Nie tylko chodzi o zniżki. :)
@LIBED: moja koleżanka kursuje dwa razy dziennie 5 dni w tygodniu do pracy i spowrotem, na tyle krótka trasa że nie opłaca sie na autobus a na tyle daleka że z buta tez srednio. Pokazywała mi apke. Bolt wychodzi jakos 8-10ziko a ona ma stałą zniżkę non stop 60% i placi 3-4 złote za kurs resztę dopłaca kierowcom bolt. A tez wczesniej myślałem ze to tylko dla tych co rzadko jeżdżą.
Prowizja dla Bolta to jakieś 20%, jakim #!$%@? im się to opłaca? Cały czas takie promocje są. Przecież oni do tego dopłacają. Czy to nie jest dumping?


@rmk93: Płacą za to inwestorzy VC, podobnie jak w przypadku Ubera oraz innych startupów które nie mogą wypracować trwałych źródeł zysku. Legalnie nie jest to dumping, moralnie pewnie jest, natomiast ciesz się póki oferują coś takiego, bo FED chce wywołać inflację i wtedy pewnie